У КОСОВІ ВІДБУВСЯ РАЙОННИЙ КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ «ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ» (+відео)

2804201600122 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Матері-Землі як свято прояву турботи та бережливого ставлення всього людства до нашої планети. Цього дня у різних куточках земної кулі організовують різноманітні заходи, спрямовані на озеленення, очищення та захист навколишнього середовища.

28042016002По-особливому відзначити День Землі вирішили і у Косові. Напередодні, 21 квітня 2016 року, у місті відбувся І районний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Земля – наш спільний дім», започаткований сектором у справах молоді та спорту райдержадміністрації, НПП «Гуцульщина», Косівським районним та Яблунівським центрами дитячої творчості. Фестиваль проводився серед вихованців позашкільних навчальних закладів району в рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене». Захід вела методист районного центру дитячої творчості Мирослава Добросельська.

Конкурсантам пропонувалось проявити свої здібності та розуміння неминучої екологічної катастрофи за умов нищівного споживацького ставлення людини до природи у чотирьох конкурсах.

28042016003У конкурсі малюнків «Барви рідної Землі» діти висвітлювали тему краси рідної землі, у конкурсі плакатів «Моя Земля – Земля моїх батьків» їм пропонувалось протягом години зобразити екологічні проблеми рідного краю. Свої ідеї щодо вторинної переробки предметів, пошуку шляхів збереження природних ресурсів діти висвітлили у конкурсі творчих композицій «Збережемо природу разом», а у конкурсі хореографічних композицій «Послухай музику землі, пізнай навколишню природу» гуртківці намагалися продемонструвати зв’язок людини і природи, любов до всього живого на Землі.

Члени журі без перебільшень були вражені яскравими, творчими та корисними ідеями учнівської молоді щодо того, щоб у світі стало більше чистоти та відповідальності.

28042016004За підсумками районного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Земля – наш спільний дім» переможцями та призерами стали:

конкурс малюнків «Барви рідної Землі»: Зоряна Трачук (І місце), Олександра Сидорук та Єлизавета Василишин (ІІ місце), Вікторія Гарджук, Юлія Атаманюк та Богдана Скригунець (ІІІ місце);

конкурс плакатів «Моя Земля – Земля моїх батьків»: Юлія Атаманюк та Юрій Мартиміш (І місце); Віталій Кушнірук та Єлизавета Василишин, Віолетта Гасюк та Софія Ільницька (ІІ місце); Віра Петричук та Анна Сусак, Катерина Остап’юк, Ліна Устинова (ІІІ місце);

28042016005конкурс творчих композицій «Збережемо природу разом»: Романа Ісайчук (І місце), Тетяна Лозинська, Ірина Андрусяк, Ірина Фризюк та Василина Мінайлюк (ІІ місце); Ганна Ключевська, Анастасія Грималюк, Людмила Сурченко та Ангеліна Мельничук (ІІІ місце);

конкурс хореографічних композицій «Послухай музику землі, пізнай навколишню природу»: зразковийтанцювальний ансамбль «Зелений талісман» (І місце), фольклорно-хореографічний танцювальний колектив «Золоті роси» (ІІ місце) та танцювальний колектив «Самоцвіти» (ІІІ місце).

28042016006За свої творчі задуми, ініціативність, активність, креативність, інноваційність діти отримали грамоти та пам’ятні подарунки від сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації і НПП «Гуцульщина».

Сподіваємося, що районний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Земля – наш спільний дім» стане традиційним та закликатиме людей відчути всепланетну спільність у збереженні краси нашого спільного дому, а найголовніше – в необхідності діяти в ім’я відновлення миру й життя на Землі.

28042016007ДОВІДКОВО: Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція була схвалена і отримала широку підтримку. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. У цей день 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) студенти, школярі та їхні викладачі вперше організували проведення національного свята – Дня Землі. Його учасники запропонували звичайним пересічним американцям звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями берегти зелену планету. Вже через рік у США було створено державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, в тому числі і в Україні.

28042016008Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У той рік безліч обрізків матерії з написами і малюнками були пронесені по нашій планеті. З них склали прапор Землі площею 660кв.м, який символізує єдність людей в турботі про майбутнє планети і закликає ставитися з повагою до оточуючого нас світу. За ініціативою американських природоохоронців зі Стенфордського університету 90-ті роки було проголошено «Десятиліття навколишнього середовища». Ця акція отримала підтримку в більш ніж 120 країнах світу, а понад 40 країн об’єднали свої зусилля для проведення кампанії по збереженню біологічного різноманіття. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Олександра ШИНДРО
головний спеціаліст сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації

Уляна БАГРІЙЧУК
начальник відділу екологічної освіти НПП «Гуцульщина»

28042016009

gartellin

AV

Sluh

Panorams

Погода в Косові

Migrants UA RU 720x90

vlasny-dim
Pidtrymka-agro

Patronat

Оголошення

 • До уваги керівників видавництв, видавничих організацій, громадських організацій, творчих спілок +

  Державним комітетом телебачення і радіомовлення України оголошено прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська Детальніше
 • Буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів господарювання +

  У червні-вересні 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів Детальніше
 • ЗДІЙСНЮЄМО ФОРМУВАННЯ БАЗИ ДАНИХ ДІТЕЙ РАЙОНУ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ +

  Сектор у справах молоді та спорту райдержадміністрації визначено структурним підрозділом райдержадміністрації, відповідальним за організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Організація Детальніше
 • «Пряма телефонна лінія» з експертами Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України +

  Щомісячно кожної останньої п’ятниці з 10:00 до 14:00 за телефоном 050 447 57 88 працюватиме «Пряма телефонна лінія» з експертами Детальніше
 • 1

Вітання

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)