Грип наближається!!!

20092017013З початком похолодання про себе нагадує грип. Симптоми, лікування цього захворювання, здавалося б, відомі всім, але випадки ускладнень – не рідкість.

Грип вважається найпоширенішим інфекційним захворюванням, і щорічно нагадує про себе в холодну пору року. Кожен сезон грипують мільйони дорослих і дітей і в усьому світі, а 250-500 тис. захворілих помирають від ускладнень, свідчать дані ВООЗ. У деякі роки епідемій число смертельних жертв вірусів грипу сягає мільйона.

За результатами аналізу отриманих даних в сезоні захворюваності на грип та ГРВІ 2016 – 2017 років  в  Україні  перехворіло 6,2 млн. населення , з них 65,6 % становили діти віком до 17 років. Показник захворюваності - 14616,2 на 100 тис. населення, що менше минулого епідсезону на 1,7 %. Найвищий показник  захворілих на грип та ГРВІ відмічався серед населення Київської області та міста Києва, де перехворіло відповідно 27,0 % та 24,0 % населення, найнижчий – в Закарпатській та Тернопільській областях (9,5 % та 9,8 % відповідно).

Віруси грипу типу А(H3N2)сезонний були домінуючими в перші місяці сезону. Від загальної кількості визначених вірусів грипу типу А віруси грипу типу А(H3N2)сезонний становили 71,1%, що доводить вплив саме цього підтипу на захворюваність в сезон 2016 – 2017 років. Починаючи з 7 тижня 2017 року в циркуляції переважали віруси грипу типу В, що є типовим для закінчення сезону.

На підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ рекомендувала для виробників включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у Північній півкулі в сезоні 2017 – 2018 років:

          – A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 - подібний вірус,

          – A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,

          – вірус B/Brisbane/60/2008.

Ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом, на даних про стан  напруги  імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією серед населення в попередні сезони, погіршенні соціально-економічної ситуації в Україні та  враховуючи дані  ВОЗ  щодо штамів вірусів грипу, що ймовірно циркулюватимуть в сезоні 2017 – 2018, у новому сезоні  2017 – 2018 можна очікувати збільшення кількості захворілих на 14 %.

Як захиститися від епідемії

Найбільш дієвим способом профілактики майбутньої епідемії грипу в Україні 2017-2018  лікарі називають вакцинацію.   Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Вакцинуватися від грипу лікарі рекомендують, починаючи з вересня, проте можна робити щеплення упродовж   всього сезону.  Імунітет до вірусу після вакцинації виробляється протягом 2-3 тижнів.  В першу чергу вакцинацію рекомендують провести  дітям  організованих колективів,  медичним працівникам, водіям громадського транспорту, вчителям і вихователям, працівникам торгівлі тощо, а  також особам з хронічними  захворюваннями ( дихальної  та серцево-судинної систем, нирок, обміну  речовин), особам  віком  понад  60 років .

Серед стандартних профілактичних заходів для боротьби з грипом -загартовування, вживання вітамінів С і D, дотримання правил особистої гігієни, регулярне вологе прибирання в квартирі. З початком сезону захворювань слід також уникати великих скупчень людей, мити  часто руки  з  милом, користуватися антисептичними засобами після відвідування громадських місць і транспорту, триматися на відстані не менше 1,5 метра від людей, які кашляють або чхають.

При  появі  симптомів захворювання  необхідно обов’язково звернутись до лікаря!!! Не займайтесь самолікуванням.

Завідувач відділення
організації  епіддосліджень
Л.М.Гавронська

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams

Migrants UA RU 720x90

vlasny-dim
Pidtrymka-agro

Patronat

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

banner

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)