Епідситуація щодо захворюваності на кір

Результат пошуку зображень за запитом "кір"На початок вересня в Україні на кір захворіли 1627 людей. Здебільшого це діти, однак хворіє і чимало дорослих. Найбільше хворіють в Івано-Франківській області (747 випадки), в тому числі зареєстровано 9 спалахів захворювання ні кір, з них 8 в організованих колективах, також в  Одеській (589 випадки) та Тернопільській (70 випадки) областях.

Станом на 29.09.2017 року з початку року в Косівському районі зареєстровано 36 випадків захворювання на кір,з них 29 дітей до 17 років, в тому числі зареєстровано 1 спалах захворювання на кір в ЗОШ І-ІІ ст. с. Шешори, захворіло 13 учнів.

Кір – це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус, характеризується запаленням слизових оболонок, лихоманкою і висипкою на шкірі.

Єдиним джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудника повітряно-крапельним шляхом з дрібними крапельками слизу при чханні, кашлі або просто розмові.

Інкубаційний період хвороби (тобто період без проявів симптомів захворювання) триває 10-21 днів. В останні два дні перед появою будь-яких ознак хвороби і до п’ятого дня після появи висипки хворий починає виділяти в навколишнє середовище вірус, тобто стає вірусоносієм і становить небезпеку для оточуючих.

Прояви кору виникають раптово, гостро з підвищенням температури тіла, появі нежиті, кашлю, чхання, головного болю, кон’юктивіту (запалення очей), світлобоязні. В цей же період з’являються висипання. Перші його елементи виникають за вухами, на носі і на протязі першої доби поширюються на все обличчя, шию, частково на верхню частину грудей та спину. На другу добу висипання покриває весь тулуб. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку. В  дорослому  віці  кір  переноситься  дуже  важко.  Особливо  небезпечний  кір  для  вагітних  і  може  спричинити передчасні  пологи.

Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Зазвичай хворіють ті, хто не був щеплений проти кору.

Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини КПК.

Планова  вакцинація  проти кору здійснюють у віці 12 місяців при відсутності протипоказань разом із щепленням проти краснухи та паротиту (свинка) у спеціальних кабінетах профілактичних щеплень у лікувально-профілактичних  закладах району. Повторне щеплення (ревакцинацію) проводять у віці 6 років.

Закликаємо батьків по всій Україні, не лише там, де є спалахи, вакцинувати дітей, щоби вберегти їх від такого небезпечного захворювання, як кір. Якщо  Ви  чи Ваші діти не  вакциновані  від  кору  або  не  хворіли  на  кір, зверніться  до  лікаря, щоб зробити  необхідне  щеплення!!!

02102017001

Лікар – епідеміолог
відділення організації
епідеміологічних досліджень
Косівської міжрайонної філії
ДУ « ІФ ОЛЦ МОЗУ»
Л.В. Пасічняк

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams