Педикульоз: причини, лікування та профілактика

Педикульоз- паразитарне захворювання шкіри та її похідних— волосся . В основну групу ризику входять особи, які працюють і навчаються в колективах, контактуючи протягом дня з великою кількістю людей. Наприклад, нерідко діти приносять додому вошей зі школи або дитячого садка, заразившись від іншої дитини при грі або користуючись одним предметом гігієни (рушником, гребінцями та ін.), а також міняючись з ровесниками головними уборами (відучіть дитину від цієї звички). Часто зараження педикульозом відбувається в таких громадських місцях, як лазні, перукарні  т.д .
      Паразити можуть протягом тривалого часу пробути у воді, тому якщо вода змінюється нечасто, це підвищує шанси підхопити педикульоз при плаванні в громадському басейні або відвідуванні лазні.

       При укусі воші виділяють слину, що викликає досить сильний свербіж. Це веде до появи разчухів, порушення цілісності шкірних покривів, розвитку кров’янистих кірочок.

       Існує безліч способів лікування  від педикульозу (шампуні, спреї, лосьйони та масла). Після миття голови, висушіть волосся і видаліть мертвих вошей і яйця спеціальним гребінцем з дрібними зубцями. Цей гребінь дає можливість видалити всі гниди, виключити рецидив і ваша боротьба з педикульозом буде результативною. Зверніться за допомогою до членів сім'ї, щоб провели огляд голови і видалили всі яйця. Лікування педикульозу обов'язково поєднують з протиепідемічними діями в сім'ї та колективі хворого. Проводять дезінфекцію головних уборів, одягу, постільних речей та приміщення в цілому, залежно від епідобстановки.

Щоб застерегти себе від цього неприємного захворювання, потрібно дотримуватися особистої гігієни, частіше міняйте білизну. Ретельно пропрасовуйте одяг з великими складками, в яких паразити можуть відкладати яйця, не передавайте другим особам предмети особистої гігієни (наприклад, користуйтеся тільки своїми навушниками, своїм гребінцем і т.д.). Після того, як носій педикульозу буде вилікуваний, обов'язково прокип'ятіть його особисті речі і добре виперіть. Коли одяг висохне, ретельно пропрасуйте його. Протягом перших двох тижнів небажано користуватися даними речами (якщо після обробки в одязі залишаться воші або гниди, цього часу буде достатньо для того, щоб загинули і дорослі, і молоді паразити). З метою профілактики слід уникати близьких контактів з людьми, яких ви не знаєте.
В районі профілактика  педикульозу  проводиться постійно – Косівська міжрайонна філія спільно з медичними працівниками, проводить моніторингові візити в організованих колективах ( ЗОШ, ДНЗ) з приводу активного виявлення випадків педикульозу серед дітей ,з  метою раннього виявлення  та своєчасного проведення профілактичних заходів у вогнищах., та шляхом проведення роз»яснювальної роботи з населенням.

Косівська  міжрайонна філія
ДУ «ІФОЛЦМОЗУ»
Лікар-дезінфекціоніст
Мамчук З.М

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams