На Верховинщині накладено карантинний режим щодо золотистої картопляної нематоди

29052018001При проведенні фітосанітарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області контрольних обстежень сільськогосподарських угідь у Верховинському районі, встановлено нові вогнища золотистої картопляної нематоди Globodera rostochiensis ( Woll) M. et St..

Дослідження відібраних зразків грунту проводила ДУ «Івано-Франківська обласна фітосанітарна лабораторія».

Таким чином, нові вогнищазолотистої картопляної нематоди встановлено в селах: с. Ільці – на 5 присадибних ділянках на загальній площі 0,25 га, та с. Зелене – на 3 присадибних ділянках на загальній площі 0,10 га.

Верховинською РДА видано розпорядження від 21.05.2018 р. № 150 про накладення карантинного режиму щодо золотистої картопляної нематоди та затверджено фітосанітарні заходи по локалізації та ліквідації даного регульованого шкідливого організму.

Крім того, при здійсненні фітосанітарного моніторингу сільськогосподарських угідь за період з 17 по 23 травня 2018 року фітосанітарними інспекторами в ході ревізії старих вогнищ, виявлено обмежено поширену в Україні карантинну хворобу рак картоплі (Synchytriumendobioticum (Schilbersky) Percival) та золотисту картопляну нематоду (Globodera rostochiensis ( Woll) M. et St.)

А саме, рак картоплі:

-   на території Калуського району - с.Голинь - на площі 0,30 га, с.Копанки -   0,54 га., Верховинського району – с.Зелена – на площі 0,56 га, с.Бистрець – 0,11 га, с.Криворівня – 1,10 га, с.Красиня – 0,06га, с.Ільці – 0,21 га.

Золотисту картопляну нематоду:

- на територіїВерховинського району в с.Зелена – на площі 0,56га, с.Ільці – 0,25га., Тисменицького району – м.Тисмениця - на площі – 0,21га.

Визначено заходи по знищенню цих шкідливих організмів згідно рекомендацій даних під час накладання карантинного режиму.

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams