КІР ЗНОВУ НАСТУПАЄ

05122018003Захворюваність на кір в Україні невпинно зростає. За показниками МОЗ України за 10 місяців 2018 року порівняно з цим же періодом минулого року показники захворюваності на кір зросли у 17 разів.Станом на кінець жовтня на кір в Україні захворіли 35 233 людини, з них 21 500 – діти, від ускладнень кору померло 15 людей, з них – 11 діти.

В Косівському районі з початку 2018 року захворіло 265 осіб, з них 166 діти до 17 років. Захворюваність на кір значно активізувалася з жовтня місяця, до прикладу, в жовтні захворіло 33 осіб, в листопаді - 113 осіб, а також з початку нового навчального раку зареєстровано 4 спалахи кору в організованих колективах району,в яких всього захворіло 33 школярі.

Кір – це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус, характеризується запаленням слизових оболонок, лихоманкою і висипкою на шкірі.

Єдиним джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудника повітряно-крапельним шляхом з дрібними крапельками слизу при чханні, кашлі або просто розмові.

Інкубаційний період хвороби (тобто період без проявів симптомів захворювання) триває 10-21 днів. В останні два дні перед появою будь-яких ознак хвороби і до п’ятого дня після появи висипки хворий починає виділяти в навколишнє середовище вірус, тобто стає вірусоносієм і становить небезпеку для оточуючих.

Прояви кору виникають раптово, гостро з підвищенням температури тіла, появі нежиті, кашлю, чхання, головного болю, кон’юктивіту (запалення очей), світлобоязні. В цей же період з’являються висипання. Перші його елементи виникають за вухами, на носі і на протязі першої доби поширюються на все обличчя, шию, частково на верхню частину грудей та спину. На другу добу висипання покриває весь тулуб. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку. В  дорослому  віці  кір  переноситься  дуже  важко.  Особливо  небезпечний  кір  для  вагітних  і  може  спричинити передчасні  пологи.

Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Зазвичай хворіють ті, хто не був щеплений проти кору.

Кір – небезпечне і дуже заразне захворювання, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків.

Зупинити спалах кору може колективний імунітет, коли не менше 95 % українців будуть вакцинованими проти кору. Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Планова  вакцинація  проти кору здійснюють у віці 12 місяців при відсутності протипоказань разом із щепленням проти краснухи та паротиту (свинка) у спеціальних кабінетах профілактичних щеплень у лікувально-профілактичних закладах району. Повторне щеплення (ревакцинацію) проводять у віці 6 років.

Міністерство охорони здоров’я України закликає батьків захистити своїх дітей та зробити їм профілактичні щеплення, особливо в тому разі, якщо вони не отримали щеплення згідно з календарем!!!

Лікар – епідеміолог
відділення організації
епідеміологічних досліджень
Косівської міжрайонної філії
ДУ « ІФ ОЛЦ МОЗУ»
Л.Мочерняк

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams

Погода в Косові