Список загиблих військовослужбовців які брали участь в антитерористичній операції у східних областях України

09072018001Олексі́й Васи́льович Лепкалю́к (24 серпня 1956 —20 липня 2014)— український військовик, сержант Збройних сил України.

Народився– м. Лисичанськ, Луганська область.

Навчався : Старокосівська загальноосвітня школа Косівського району Івано-Франківька область, ПТУ, сільськогосподарський технікум – смт. Заліщики, Тернопільська область.

Місце роботи в минулому : колгосп ім. Леніна с. Старій Косів Косівського району Івано-Франківська область, машиніст електропотяга на шахті «60 років Донбасу» м. Лисичанськ Луганська область, завод «Склопластика» м. Лисичанськ Луганська область.

Сімейний стан : одружений, має дружину Лепкалюк Людмилу Вікторівну, 24.05.1964 р.н., та сина Лепкалюка Василя Олексійовича, 11.06.1991 р.н.

З 1984 року проживав уЛисичанську. Відслужив строкову службу в десантних військах. Вдома сам викопав колодязь, зробив млина. Цікавився філософією, захоплювався електротехнікою. Брав активну участь у подіях Революції Гідності, разом із сином був на Майдані.

З 15 травня 2014 р. знаходився на добровільних засадах на військовій службі і в/ч ПП ВО624 згідно Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 06.05.14 №454/2014, доброволець, стрілець,24-й батальйон територіальної оборони «Айдар».

20 липня 2014-го загинув у бою за блокпост під час мінометного обстрілу під Луганськом. Першим зірвав «прапор ЛНР» на блокпосту. 20.07.2014р. отримав вогнепальну вибухову травму з руйнуванням голови і головного мозку. Смерть настала під час проведення бойової операції в с. Георгіївка Луганської області в зоні АТО.

Похований у селі Старий Косів.Без Олексія лишилися мама Марія Павлівна, дружина, син.

За особистумужністьігероїзм, виявлені у захисті державногосуверенітетута територіальної цілісності України, вірність військовійприсязіпід часросійсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (28 червня 2015р. посмертно)

 

09072018002Андріюк Василь Васильович (Німець) (14 квітня 1963р. -23 серпня 2014р.), м.Косів, Івано-Франківська область.

Народився– м. Косів, Івано-Франківська область.

Місце роботи в минулому : шахта м.Суходольськ Луганська область

Сімейний стан : одружений, має дружину Гасюк Ярославу Василівну, 13.12.1978 р.н., та сина Андріюка Андрія Васильовича, 15.12.2009 р.н., а також старшу доньку від першого шлюбу Костюк Анжеліку Василівну

Він мав повернутися в рідне містечко на відпочинок, але загинув 23 серпня під під час проведення бойової операції в с. Смолянинове Новоайдарський район, Луганської області в зоні АТО.

09072018003У чоловіка залишились дружина, доросла донька та 4-річний син. Василь був активним учасником Революції гідності, після закінчення котрої записався добровольцем у «Айдар» та відправився захищати Україну від російських окупантів. Саме він привіз у липні тіло свого друга Олексія Васильовича Лепкалюка – першу жертву АТО на Косівщині.

Нагороди : Орден «За мужність»III ст. (27 червня2015, посмертно) —за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. У серпні 2015-го в Косівській ЗОШ № 2 відкрито пам'ятну дошку Василю Андріюку.

 

 

09072018004Мико́ла Микол́айович Самак (15 березня 1992 — 19 січня 2015) — солдатЗбройних сил України.Народився в селі Баня-Березів, Косівського району, Івано-Франківської області. В раньому віці залишився без батьків : мати – в 1996 році, батько – в 2003 році. Має сестру Надію. Проживав в селі Текуча.

ЗакінчивІвано-Франківський коледж фізичного виховання. У зоні бойових дій перебував з жовтня 2014 року, солдат, командир відділення, стрілець зенітно-ракетного взводу 3 батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади.

19 січня 2015-го загинув під час оборони аеропорту Донецька. Група, у складі якої був Микола, мала завданням доставити до нового терміналу зенітну установку — була необхідна для зачистки верхніх поверхів будівлі від терористів. В умовах обмеженої видимості та безперервних гранатометних обстрілів МТ-ЛБ згорів цілком. Після вибуху та утворення завалів у новому терміналі аеропорту доля Миколи була невідомою.

Через місяць тіло Миколи Самака вдалося вивезти із ДАП разом з тілами Владислава Алексейчука,Олексія Марченка,Петра СавчукатаДмитра Ґудзика.

Похований як невідомий Герой в Дніпропетровську. Впізнаний за експертизою ДНК.

Перепохований 10 липня 2016 року в селі Баня-Березів.

За особистумужністьігероїзм, виявлені у захисті державногосуверенітетута територіальної цілісності України, вірність військовійприсязіпід часросійсько-української війни, відзначений — нагороджений

  • 11 серпня 2016 року — орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[1]
  • нагрудний знак «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно)
  • 4 лютого 2017 року в Косові відбувся турнір турнір з волейболу пам'яті Миколи Самака
  • відзнака командира 80-ї ОДШБр (посмертно)

09072018005

22 травня, в селі Баня-Березів Косівського району урочисто відкрито пам’ятник десантнику Миколі Самаку, який героїчно загинув при виконанні бойового завдання в Донецькому аэропорту у 2015 році.

Він був стрільцем зенітно-ракетного взводу 80-ї аеромобільної бригади.  Життя Миколи обірвалося на 22-у році.   Микола був круглим сиротою.

Тіло воїна привезли на Прикарпаття ще 9 липня 2016 року. А до цього, більше року, десантник був похований в м. Дніпро як невідомий солдат.

На відкритті пам’ятника були присутні представники влади, представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Івано-Франківській області Володимир Веркалець, представники ветеранських організацій області та району, односільчани.

Ветерани-десантники вручили сестрі загиблого медаль “За оборону Донецького аеропорту”.

 

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

banner

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)