Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва інформує

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва як уповноважений орган щодо здійснення державної регуляторної політики, керуючись вимогами статті 30 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  від 11.09.2013 року №1160-IV (зі змінами та доповненнями), надає роз’яснення вимог законодавства про державну регуляторну політику щодо порядку та способів оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності.

 Порядок та способи оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності, визначено у статтях 9 та 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон).

Згідно статті 13 Закону повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта (далі – повідомлення), проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу (далі – АРВ) оприлюднюються шляхом опублікування у друкованих засобах масової інформації розробника цього документу, а у разі їх відсутності – у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.

Непорозуміння найчастіше виникають при застосуванні кінцевої частини цієї норми, а саме, щодо можливості розміщення зазначених регуляторних документів тільки на офіційній сторінці розробника в мережі Інтернет.

У зв’язку з певною редакційною незрозумілістю, навіть у судовому порядку, приймаються протилежні за висновками рішення.

Держпідприємництво України як уповноважений орган з питань реалізації державної регуляторної політики відповідно до повноважень, визначенних Положенням про Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, затвердженого Указом Президента України від 30.03.2013 року №237/2012, вважає, що при розгляді порушеного питання слід керуватись наступним.

При наявності у розробника як друкованого засобу масової інформації (далі – ДЗМІ), так і власної офіційної сторінки в мережі Інтернет, норма Закону дозволяє розробнику визначити на свій розсуд, яким способом оприлюднити проект регуляторного акта та відповідний АРВ.

Таким чином, розробник незалежно від наявності у нього власних ДЗМІ може оприлюднювати зазначені регуляторні документи:

 • у ДЗМІ та Інтернеті;
 • у ДЗМІ;
 • в Інтернеті.

ДЗМІ можуть бути власними або визначеними розробником. При визначенні розробником ДЗМІ перевага надається офіційним друкованим засобам масової інформації.

В мережі Інтернет проект регуляторного акта та АРВ розміщуються на офіційній сторінці розробника, або на офіційної сторінки в мережі Інтернет органу виконавчої влади, до сфери управління якого він належить (згідно постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 року №3 «Про порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів влади»).

Позиція Держпідприємництва України ґрунтується на наступному:

 1. Статтею 9 Закону зафіксовано, що повідомлення повинно містити, зокрема, інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного АРВ. Зазначене свідчить про те, що способи оприлюднення повідомлення та проекту регуляторного акта з АРВ можуть відрізнятися один від одного, що є підставою вважати надання Законом розробникові права на власний розсуд обирати спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного АРВ.
 2. Розміщення  проекту регуляторного акта з АРВ в мережі Інтернет не є обставиною, за якою регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений органом виконавчої влади (стаття 25 Закону) або органом місцевого самоврядування (стаття 36 Закону).
 3. Певну ясність вносить стаття 14 Закону , яка говорить наступне: регуляторні органи публікують у друкованих засобах масової інформації та/або розміщують на своїх сторінках в мережі Інтернет або оприлюднюють в інший спосіб, у тому числі через телебачення і радіо, інформацію про здійснення ними регуляторної діяльності.

Panorams

Оголошення

 • 19 серпня відбудеться благодійний концерт на підтримку Дениса Гостюка +

  Детальніше
 • 6 - 7 вересня у Косові пройде фестиваль "Мальований дзбаник" +

  Детальніше
 • До уваги керівників видавництв, видавничих організацій, громадських організацій, творчих спілок +

  Державним комітетом телебачення і радіомовлення України оголошено прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська Детальніше
 • Буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів господарювання +

  У червні-вересні 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів Детальніше
 • ЗДІЙСНЮЄМО ФОРМУВАННЯ БАЗИ ДАНИХ ДІТЕЙ РАЙОНУ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ +

  Сектор у справах молоді та спорту райдержадміністрації визначено структурним підрозділом райдержадміністрації, відповідальним за організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Організація Детальніше
 • 1
 • 2

Вітання

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)