2 лютого – День водно-болотних угідь

01022018007Рамсарська конвенція або “Конвенція з водно-болотних угідь міжнародного значення, як середовища перебування водоплавних птахів”,  була підписана 2 лютого 1971 року у м. Рамсар, що знаходиться в Ірані, на південному узбережжі Каспійського моря. Водно-болотні угіддя – це земельні ділянки, які затоплені водою сезонно або постійно (болота, ставки, озера, річки, заплави і трясовини), природні або штучні‚ глибина яких не перевищує шість метрів. Рамсарська конвенція стала першою угодою по збереженню та охороні природних ресурсів. І тому цей день почали відзначати  всім світом, щоб максимально привернути увагу до дуже важливої проблеми.

01022018008Мета конвенції — припинення зменшення площ водно-болотних угідь та збереження існуючих. Вже згодом мета Конвенції розширилася, і водно –болотні території не розглядалися як щось окреме, а були важливою складовою  водно-болотної екосистеми, важливою  для збереження біологічного різноманіття та забезпечення існування людини. Завданням конвенції стало привернути увагу до проблем водно-болотних угідь та раціонального використання їх ресурсів.

На сьогоднішній день Конвенцію підписали 168 країн, які є Договірними сторонами Конвенції, до цього списку входить і Україна, офіційно приєднавшись 1 грудня 1991 р. Згідно положень Конвенції  держава сама визначає (на основі критеріїв, визначених Конвенцією) на своїй території водно-болотяні угіддя, придатні для внесення до «Списку водно-болотних угідь міжнародного значення» (Рамсарський список), готує їх описи і надсилає для розгляду і затвердження до Секретаріату Рамсарської конвенції. Станом на 2017 рік «Список  ВБУ» складається з 39 водно-болотних угідь загальною площею 786,321  тис. га. Також державою підготовлений та поданий список із 13 перспективних об'єктів розширення мережі водно-болотних угідь, чотири з яких знаходяться у Івано-Франківській області, а саме: Бурштинське водосховище, ріка Дністер(в межах Галицького національного природного парку), витоки річки Погорілець, витоки річки Прут (у межах Карпатського національного природного парку).

01022018009На території НПП «Гуцульщина» немає водно-болотних угідь, які входять до списку водойм, що захищені Рамсарською конвенцією. Проте тут  протікають і беруть початок чисельні річки та потоки, що відіграє величезну роль у відновленні запасів ґрунтових та підземних вод. Загалом  водні угіддя парку, густота яких становить 1 км/км2,   відіграють важливу роль в збереженні водно-болотних видів рослин і тварин та формуванні екосистем в цілому. Вони є джерелом підтримки біологічного різноманіття, забезпечення кормової бази та важливими відтворюючими осередками для осілих і мігруючих птахів.

01022018010За пропозицією секретаріату Рамсарської конвенції у 2018 році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст». Та незважаючи на заклик треба розуміти, що від збереження і збалансованого використання водно-болотних угідь в цілому залежить майбутнє не тільки рослинного і тваринного світу, а й людства.

Глодова Любов,
науковий співробітник НПП «Гуцульщина»

01022018011

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams

Migrants UA RU 720x90

vlasny-dim
Pidtrymka-agro

Patronat

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

banner

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)