Голова райдержадміністрації Віталій Кічеряк з делегацією з Косівщини взяв участь у заходах по вшануванню невинно убієнних українців у с. Сагринь (Польща) в 1944 році

09072018003У Сагрині відбулися пам'ятні заходи в роковини трагічних подій періоду Другої світової війни.

10 березня 1944 р. підрозділи Армії Крайової вдарили в Сагринь, що в Люблінському воєводстві, і спалили село, яке населяли в основному українці. Від рук відділів Армії Крайової та Батальйонів хлопських загинуло, за різними даними, від 200 до 800 осіб, включаючи жінок та дітей.

09072018004

Участь у пам’ятних заходах взяв президент України Петро Порошенко та представники української громади в Польщі.

Під час своєї промови президент України закликав до історичного примирення Польщі та України, бо, як наголосив, не можна дозволити політизувати історію. Президент Петро Порошенко підкреслив, що Україна готова до діалогу: «Я переконаний, що і в польському, і в українському суспільстві є достатньо мудрості, аби зрозуміти, що будь-яке протистояння між нами точно послаблює нас. Послаблює саме тоді, коли перед обома нашими країнами постала спільна загроза зі Сходу, коли гібридна війна розгорнута проти України поширюється Кремлем на всю Європу. І будь-які прояви використання, будь-якими політичними силами, історичної пам’яті задля підвищення своїх рейтингів – є абсолютно неприйнятне», – наголосив Петро Порошенко.

09072018005За словами президента Порошенка, трагічні події, що відбувалися між українцями та поляками в період Другої світової війни, вимагають дуже ретельних історичних досліджень: «Ці дослідження мають здійснюватися спільно, істориками і науковцями, базуватися на щирому прагненні встановлення справжньої історичної правди про причини, перебіг і наслідки конфлікту», – підкреслив очільник України.  

Петро Порошенко звернувся з закликом до поляків і українців: «Перед пам’яттю невинних жертв Сагрині я закликаю всіх нас, українців і поляків, до християнського прощення. Саме до взаємного прощення, а не до помсти, закликають нас із небес усі невинні жертви братовбивчих конфліктів між нашими народами».

09072018006Глава України відкрив Меморіал пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Відбулося богослужіння за загиблими українцями, а також зустріч президента Порошенка з представниками української громади Польщі.

Організаційний відділ
апарату райдержадміністрації

0907201800709072018008

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams