24 травня - День слов’янської писемності й культури

2205202001624 травня Україна відзначає День слов'янської писемності й культури. Цього дня ми вшановуємо братів-подвижників Кирила та Мефодія, які дали слов’янському світу алфавіт, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності та фундамент усіх слов’янських літератур.

Культура та писемність – основа існування будь-якого народу, його «генетичний код» та національна скарбниця. Століттями наша культура розвивалась та зрощувала геніїв в різних соціальних сферах. Їх імена стали відомими на весь світ, як імена людей, що шанують, плекають та славлять рідну землю, примножуючи її літературну та духовну спадщину. В усі часи ці люди – письменники, поети, прозаїки, театральні та культурні діячі – були носіями моральних та духовних цінностей, гуманітарними лідерами нашого суспільства.

Сьогодні, коли українське мистецтво та культура переживають важкі часи, питання захисту суспільної моралі та збереження духовних скарбів нашої нації є надзвичайно важливими, оскільки від їх вирішення залежить майбутнє нашої країни.

З нагоди святкування цієї пам’ятної дати хочемо побажати представникам слов’янських народів миру, злагоди та толерантності. Лише любов до власної історії, плекання та примноження культурної і духовної спадщини свого народу є рушійною силою морального та духовного розвитку будь-якого суспільства.

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams