В Косівському районі створено патронатну сім’ю

2912201800128 грудня 2018 року підписано договір про надання послуги з патронату над дитиною між Косівською районною державною адміністрацією, в особі голови райдержадміністрації Кічеряка Віталія Васильовича та патронатним вихователем Таринською Юлею Володимирівною.

29122018002Патронат над дитиною— це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Послугу патронату над дитиною закріплено постановою Кабінету Міністрів №148 від 16.03.2017р. “Деякі питання здійснення патронату над дитиною”.

Патронатна сім’я (патронатний вихователь і його помічник – інший повнолітній член цієї сім’ї) стала альтернативою притулку або центру соціально-психологічної реабілітації, куди прямує дитина, що опинилася в складній життєвій ситуації. Патронатна сім’я стає тимчасовим притулком для дитини, після перебування в якому вона або повертається в свою власну (коли батьки або законні опікуни вирішать свої проблеми), або надсилається в нову сім’ю – до прийомних батьків, опікунів або в дитячий будинок сімейного типу, якщо біологічні батьки за цей час будуть позбавлені батьківських прав.

Хто може стати патронатним вихователем?

29122018000Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Патронатним вихователям виплачується грошова винагорода за надані послуги та соціальні виплати на дитину, влаштовану в сім’ю. 

Наш патронатний вихователь спільно з помічником пройшли успішно первинний   відбір (збір необхідних документів), професійне навчання за Програмою підготовки патронатних вихователів у м.Львів, отримали рекомендації обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та досвідчених тренерів, психологів України про готовність надавати послугу патронату над дитиною.

29122018003Створена в нашому районі патронатна сім’я є першою в Івано-Франківській області та всій Західній Україні. Сподіваємось, що завдяки функціонуванню патронатної сім’ї зможемо разом допомогти не одній дитині, яка опинилась у біді.

Ольга МАКСИМІВ,
заступник директора-
начальник відділу соціальної роботи
Косівського РЦСССДМ

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams