ДОКУМЕНТИ НА УСИНОВЛЕННЯ

Усиновлення - це оформлена спеціальним юридичним актом (рішенням суду) передача на виховання в сім’ю дитини на правах сина чи дочки. Це  найкраща форма влаштування дитини, з погляду захисту прав та інтересів дитини. Усиновлення є правовим актом, у результаті якого дитина одержує нових батьків  і родичів та припиняється юридичний зв’язок дитини із старою родиною.

         Вік усиновлювачів. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювачі є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п’ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок років.

         Документи. Якщо Ви твердо вирішили усиновити дитину, Вам потрібно звернутися, до служби у справах дітей за місцем проживання з письмовою заявою про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі.

    

До заяви додаються такі документи:

  1. копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  2. довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами податкової служби;(одного з подружжя)
  3. копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану , якщо заявники перебувають в шлюбі;
  4. висновок про стан здоров’я кожного заявника;
  5. засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
  6. довідка про наявність або відсутність судимості для кожного заявника, видана  органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
  7. копія документа,  що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

         Згідно поданих документів  служба у справах дітей  протягом 10 робочих днів обстежує умови проживання заявників, складає відповідний акт  та ставить на облік кандидатів  в усиновителі і готує висновок про можливість бути кандидатами в усиновлювачі.

      Кандидати в усиновителі мають право особисто продивитися  документи на дитину, яку бажають усиновити, в тому числі і довідку про стан здоров’я. Усиновителей  обов’язково інформують про реальний стан здоров’я дитини. Якщо буде така необхідність, усиновителі мають право провести додаткове обстеження дитини у державному медичному закладі.

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams