Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності міст та районів області у січні–вересні 2018 року

Головне управління статистики інформує. На 1 жовтня 2018р. загальний обсяг прямих інвестицій, залучених в економіку області з початку інвестування, склав 899,1 млн.дол. США.

Найбільш значні обсяги прямих інвестицій зосереджені на підприємствах міст Івано-Франківська (55% загальнообласного обсягу інвестицій) та Калуша(28,6%).Частка капіталу нерезидентів, залученого в економіку Рогатинськогорайону склала 3,2%, Калуського – 3,1%, Тисменицького – 2,7%,міста Коломиї – 2%,Тлумацького району – 1,2%,міста Яремче та Долинського району – по1,1%. Частка інших міст обласного значення та районів не перевищувала 0,7%.

У січні–вересні 2018р. в економіку області надійшло 28,9 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), з них переважна часткау підприємства міст Івано-Франківська(25,1 млн.дол. США або 86,6%загальнообласного обсягу надходжень) та Калуша (3,7 млн.дол. або 13,1%).                      

Сукупний обсяг іноземного капіталу на 1 жовтня 2018р. порівняно                      з обсягом інвестицій на початок року зменшився на 0,6%.Скорочення капіталуза січень–вересень 2018 становить 34,5 млн.дол., у тому числі за рахунок вилучення капіталу – 13,3 млн.дол., за рахунок курсової різниці – 21,2 млн.дол. США.На підприємства м.Івано-Франківська припадає майже весь обсяг (99,6%) вилученого іноземного капіталу.

Зменшення обсягів прямих інвестицій спостерігалось у Коломийському (на4,8%),Калуському (на 2,9%) районах, місті Яремче і Надвірнянському районі (на 2,7%),Тлумацькому (на2,1%), Тисменицькому (на 2%) таСнятинському (на 1,4%) районах, містах Калуші (на1,3%) і Болехові(на 1%).  У Верховинському, Рожнятівському, Богородчанському, Галицькому,Рогатинськомурайонах та місті Коломиї скорочення іноземного капіталу до початку року становитьменше 1%.Зростання обсягу прямих інвестицій відбулося у Долинському районі (на0,2%)та обласному центрі (на 0,1%).

На 1 жовтня 2018р. на одну особу в середньому по області припадало  653,4 дол. США прямих інвестицій.Вищий, ніж в середньому по області, цейпоказник у містах Калуші(3837,1 дол.) таІвано-Франківську (1953,9 дол.),Рогатинському районі (697,3 дол. США).

Інвестиції у промислові підприємства переважали у місті Івано-Франківську,Верховинському районі,місті Коломиї,Тисменицькому,Надвірнянському,Рожнятівськом,Долинському,Галицькому,Богородчанському,Косівському районахта містах Калуші іБолехові (від 70% до 100% загального обсягу іноземногокапіталу міста (району)).Переважною була частка прямих інвестицій, залучених упідприємства сільського, лісового та рибного господарства у Коломийському, Тлумацькому,Калуському та Рогатинському районах(71–98%).

У місті Бурштиніі Городенківському районі найбільш інвестиційнопривабливими для іноземних інвесторів є підприємства оптової та роздрібної торгівлі;ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів,у Снятинському районі – організації, що здійснюють операції з нерухомим майном, у місті Яремче – заклади з тимчасового розміщування й організації харчування. 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams