В Косівському районі створюється перша в Івано-Франківській області патронатна сім’я

2709201800026 вересня 2018 року в приміщенні Косівської райдержадміністрації відбулася співбесіда за участю голови райдержадміністрації Віталія Кічеряка, першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Марчука та керівників структурних підрозділів, інших організацій району щодо  створення першої  в нашому районі та Івано-Франківській області патронатної сім’ї. У заході взяли участь представники обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які забезпечують навчання кандидатів у патронатні вихователі.

27092018001

На співбесіді була присутня кандидат у патронатні вихователі разом з помічником, які вирішили створити першу в Івано-Франківській та всій Західній Україні патронатну сім’ю. Кандидати успішно пройшли курси навчання у м. Львів. Слід зазначити, що кандидат у патронатні вихователі активна, ініціативна людина, яка готова допомагати іншим. Тільки завдяки таким якостям функціонування патронатної сім’ї стане можливим. Ми вдячні нашим кандидатам за їх активність, та бажаємо наснаги, терпіння, успіху у їх нелегкій подальшій праці.

Що таке патронатна сім’я?

27092018002

Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування. Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним. В патронатній сім’ї дитині забезпечать необхідну підтримку та догляд. В такій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово. За цей період соціальні працівники здійснюватимуть ряд необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває рідна сім’я дитини. Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання  про влаштування дитини у прийомну сім’ю .

27092018003

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Патронатним батькам виплачується грошова винагорода за надані послуги та 

соціальні виплати на дитину, влаштовану в сім’ю.  

27092018004

Запровадження патронатних сімей – це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді.

Оля Максимів
заступник директора-
начальник відділу соціальної роботи
Косівського РЦСССДМ

 

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams