Прийміть дитину у родину

28092018014Щорічно 30 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Право дитини на сім’ю закріплено на міжнародному та національному законодавчому рівні, зокрема Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Сімейним кодексом України тощо. В цей день суспільство вкотре звертає увагу до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їхніх прав та найкращих інтересів.

28092018015Косівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щорічно у вересні проводиться інформаційно-просвітницька акція «Прийміть дитину у родину» на підтримку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом акції серед населення району по школах, сільських радах та інших закладах проводяться інформаційні бесіди та розповсюджуються розроблені інформаційні листівки про сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Косівським РЦСССДМ налагоджено співпрацю з Косівською філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості. Працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді періодично залучають до проведення семінарів для незайнятого населення району, з метою пошуку нових кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки та батьки вихователі. 28.09.2018 року працівники Косівського РЦСССДМ спільно зі службою у справах дітей райдержадміністрації долучилися до Всеукраїнської акції-флешмобу «Усиновлення – це любов назавжди», спрямованої на інформування громадян про маленьких українців різного віку, які очікують на усиновлення.

28092018016Сьогодні в Україні існують чотири форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення (удочеріння); опіка, піклування; прийомна сім’я; дитячий будинок сімейного типу. Усиновлення - оформлена рішенням суду передача на виховання в сім`ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки (таємна форма). Опіка, піклування– встановлюється переважно родичами над дітьми, які залишилися без батьківського піклування. Прийомна сім’я– це сім’я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Дитячий будинок сімейного типу– це сім`я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 5 до 10 дітей на виховання та спільне проживання. Звичайно, саме усиновлення є найбільш пріоритетною формою влаштування дітей, адже засвідчує справжні батьківські почуття людини, яка хоче взяти на виховання дитину. Усиновлення – це найвищий прояв любові до дитини. В Косівському районі усиновлено10 дітей.

28092018017В районі функціонує 7 прийомних сімей та 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 25 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Виховувати прийомних дітей нелегко, проте наші сім’ї справляються і ми дякуємо прийомним батькам за те, що дають другий шанс своїм прийомним дітям мати сім’ю. Віримо і сподіваємось, що більшість дітей у таких сім’ях матимуть батьків і сім’ю не тільки до 18-річчя, а протягом усього життя збережуть теплі родинні стосунки, а прийомні діти перейдуть у статус усиновлених

30 вересня - День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Люди, які приймають у свої сім’ї та серця дітей-сиріт, проявляють найвищу ступінь милосердя. Кожна дитина має право виховуватись у сім’ї, і тільки у сім’ї буде по-справжньому щаслива.

28092018018Ми чекаємо тих людей, які готові прийняти у свій дім та серця дитину.

Наша адреса: Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, м. Косів, м-н Незалежності, 11, тел. 2 22 98

Оля Максимів
заступник директора-
начальник відділу соціальної роботи
Косівського РЦСССДМ

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams