Проблема булінгу в шкільному середовищі

12112018004Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування.

І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Іноді ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас порушують наші права, честь та гідність, не знаємо своїх прав, як захистити себе.

12112018005

Особливо прикро коли мова йде про насильство над дітьми і учасниками цього процесу виступають діти. Сучасне слово “булінг” сьогодні знайоме кожному. Україна в першій десятці країн Європи за його поширеністю з-поміж 11-15-річних школярів. Тривалі агресивні дії щодо іншого в світі називають булінгом. Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування дитини.

Косівським РЦСССДМ щорічно проводиться інформаційна акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої проводяться різноманітні заходи по школах району, а також попереджувальні бесіди у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах. Працівниками Косівського РЦСССДМ 7-8 листопада проведено інформаційні заходи “Булінг в Україні. Жертви булінгу. Наслідки шкільного насильства” для учнів середніх та старших класів у Косівській ЗОШ     І-ІІІ ст. №1 з класами поглибленого вивчення англійської мови. 9 листопада аналогічні заходи проведено з учнями Річківського навчально-виховного комплексу. Протягом листопада-грудня подібні заходи будуть проводитись по інших школах району.

12112018006

Профілактика – найкращі ліки від будь-яких хвороб, у тому числі від соціально-небезпечної та протиправної поведінки. Поганих дітей немає. Діти вбирають в себе все, що відбувається навколо них. Насильства тепер, на жаль, дуже багато, особливо в інтернеті.

Дорогі батьки, дорослі! Будьте більш стримані у поведінці з дітьми, більш уважні у розмовах з підлітками та завжди цікавтесь де і з ким проводять свій вільний час ваші діти.

Ольга Максимів,
заступник директора-
начальник відділу соціальної роботи
Косівського РЦСССДМ

12112018007

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams