Повернення дітей додому

03062019000У листопаді 2018 року комісією з питань захисту прав дітей райдержадміністрації було прийнято рішення про тимчасове вилучення чотирьох малолітніх дітей із сім’ї, яка проживає у одному із сіл Косівського району та перебуває у складних життєвих обставинах. Дана сім’я опинилась у складних життєвих обставинах через безвідповідальне батьківство, неналежний догляд за дітьми раннього віку, порушення санітарно-гігієнічних умов проживання. Мати дітей, нехтуючи правилами безпеки, часто залишала дітей без нагляду, що в результаті призвело до виникнення в сім’ї реальної загрози життю та здоров’ю малолітніх дітей.

Сьогодні практично кожна сім’я перебуває у складних життєвих обставинах з різних причин: безробіття, відсутність контролю над дітьми з боку батьків через вимушені заробітки, проблема інвалідності та важких захворювань членів сім’ї, відсутність фінансового благополуччя, розлучення батьків та інше. Кожна сім’я, переживаючи свої проблеми, намагається їх вирішити самостійно, не порушуючи при цьому прав та інтересів своїх дітей. Проте, коли в сім’ї є алкогольна залежність батьків, психологічне та фізичне насильство стосовно дітей, зневажливе ставлення до дітей, такі сім’ї беруться на контроль з боку різних зацікавлених служб. Серед людей панує думка, що соціальним службам вигідно вилучати дітей із сімей, або навпаки, що вони нічого не роблять для того, щоб вилучати дітей із неблагополучних сімей. Насправді, ми керуємось принципом збереження сім’ї. Завжди батькам надається шанс змінити ситуацію в сім’ї, щоб уберегти їх дітей від травми вилучення із сім’ї. Не кожен погодиться з думкою, але ми часто спостерігаємо природну закономірність: які б не були батьки, для дітей вони найкращі, найрідніші, найлюбиміші.

         Даній сім’ї було теж надано шанс на повернення дітей та збереження сім’ї. За період відсутності дітей мати зрозуміла свою безвідповідальну поведінку, прислухалась до всіх рекомендацій з боку працівників соціальних служб, ювенальної превенції. За період відсутності дітей вдома вона знайшла роботу, самотужки зробила косметичний ремонт в будинку, придбала всі необхідні речі для дітей, по мірі можливості відвідувала дітей, щоб вони не відчували себе покинутими. І найголовніше, жінка зрозуміла, що вона МАМА чотирьох дітей, які люблять її та сумують за рідною домівкою. З мамою проведено безліч роз’яснювальних бесід щодо прав дітей, їх потреб, недопустимості вживання алкогольних напоїв, потреби у раціональному використанні коштів та інше. Мати своєю поведінкою довела, що діти їй потрібні і вона готова зберегти свою сім’ю. Дітей повернуто в сім’ю. Вони щасливі,адже вони вдома, у своєму вже чистому ліжечку. І найголовніше з найріднішою людиною – мамою, яка довела, що ніколи не пізно виправити помилки. Сподіваємось, що в даній сім’ї діти будуть і надалі щасливими і більше ніколи не будуть відірвані від сім’ї.

Дорогі батьки! Любіть та бережіть своїх дітей! Тільки з вами вони будуть по-справжньому щасливі.

Ольга МАКСИМІВ,
заступник директора –
начальник відділу соціальної роботи
Косівського РЦСССДМ

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams