Патронат над дитиною

01112019020Протягом жовтня 2019 року Косівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено інформаційно-рекламний місячник “Шукаємо патронатних вихователів”, в ході якого розповсюджувались листівки з інформацією про особливості створення та функціонування патронатних сімей.

26 січня 2016 року Верховною Радою прийнятийЗакон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей із дітьми», яким запроваджено нову форму піклування про дітей із сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях – Патронат над дитиною.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. 

01112019021Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками. Патронтана сім'я — тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.

Патронатним батькам виплачується грошова винагорода за надані послуги та соціальна допомога на утримання дітей з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць.

Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №148.

В Косівському районі протягом року успішно функціонує одна патронатна сім'я. Наш патронатний вихователь, використовуючи свій досвід та бажання, активно допомагає дітям, які опинились в біді.

З нагоди відзначення в Україні Дня працівника соціальної сфери вітаємо нашу патронатну виховательку Таринську Юлію. Дякуємо Юлії за її нелегку працю, за те, що вона завжди простягує руку допомоги усім потребуючим, допомагає згуртовувати людей для доброчинних вчинків. Хочеться відмітити, що такою працею можуть займатися тільки небайдужі люди, які мають велике серце.

Сподіваємось, що в нашому районі є небайдужі люди, які готові допомагати іншим.

Чекаємо кожного кого зацікавила інформація за адресою: м. Косів, м-н Незалежності, 11, тел. 2 22 98.

Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Оля Максимів
заступник директора-
начальник відділу із соціальної роботи
Косівського РЦСССДМ

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams