Я ж хотів лише миру, добра і свободи…», або легендарний автопробіг приурочений Дню Героїв українського народу та Дню пам’яті жертв політичних репресій…

23052017018Цьогоріч склалося якось так, що кілька днів підряд в Україні, а особливо в Косівському районі, проводяться масові заходи приурочені Дню пам’яті жертв політичних репресій та Дню Героїв українського народу.

23052017019Указом президента УкраїниЛеоніда Кучми №1181/2000 від 31 жовтня2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом Президента УкраїниВіктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій. Цьогоріч ця дата співпала з датою розведення цих днів у часі.

23052017020День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі,козаківГетьманської Доби,опришків, українськихсічових стрільців та вояків Армії УНР,УПА та діячів ОУН. В сучасному вигляді відзначається23 травня, але святкові та вшанувальні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято. Для зручності та якомога більшої участі, масові заходи,  відбуваються в п'ятницю, суботу та неділю, що настає після свята.Львівська обласна рада прийняла рішення про святкування в четверту неділю травня.

23052017021У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, а з проголошенням незалежності у1992році почало набувати розголосу.

Станом на 2017 рік не є офіційним державним святом, але щоразу більше відзначається органами місцевої влади.

23052017022Національно-патріотичні організації домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.

Від 2014 року свято потроху починає визнаватися державними та самоврядними органами, проходять культурно-масові заходи, організовані владою.

В ці дні відбуваються масові покладання квітів до пам'ятних знаків, відбуваються жалобні віче і церемонії.

В Косівському районі,  цьогоріч, на жаль, додався ще один сумний привід для відзначення цих днів. Зокрема у селі Баня-Березів відбулося освячення надмогильного пам’ятника кіборгу, герою українського народу, Миколі Самаку. І не дарма односельчани загиблого героя вибрали цей день для проведення церемонії. 22 травня, за християнським календарем, вшановується день пам’яті перенесення мощей святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Барі, ім’я котрого носив цей хлопчина.

23052017023

Микола Самак був сиротою. Єдиною опорою для нього в житті була сестра Надія. Загинув він 19 січня 2015 року, захищаючи Донецький аеропорт. Під час вказаних заходів слово надали голові районної станиці братства ОУН - УПА, сивочолому Петру Підлетейчуку. Напротязі всього дійства, представники Національної скаутської організації «Пласт», демонстрували свої вміння, змінюючи варту побратимів при могилі Миколи. Відвідати загиблого товариша приїхали бойові друзі 80-ї Львівської десантно-штурмової бригади, члени обласної та районної спілок учасників АТО, котрі вручили сестрі загиблого посмертно Медаль за оборону Донецького аеропорту. Один з бойових побратимів Миколи розказав про подвиги загиблого кіборга, а сестра Надія подякувала всім присутнім за підтримку в такий нелегкий для неї час. На дійстві також були присутні представники українського козацтва, представники Самооборони Майдану, голова обласної спілки загиблих воїнів на Сході України Ф. І. Боднар, було багато представників органів місцевого самоврядування та керівників районних організацій. 4 священики, в тому числі 1 військовий капелан та 1 з них, учасник АТО, відслужили панахиду за загиблим, а Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Злагода» та Народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Кришталь» Баня-Березівського Будинку культури, своїми патріотичними піснями створили таку атмосферу, що навколо не залишилось жодної особи, на очах котрої не виступили б сльози. В честь Миколи Самака, за авторством Дарії Ковалюк була створена навіть великодня гаївка, а учні школи презентували поетичні рядки:

23052017024

«Пробач мені, сестро, за чорну хустину

…………………………………………….

За той біль і той жаль, що я наробив,

Я ж хотів лише миру, добра і свободи…

А мене за це ворог безжалісно вбив…»

Але дійства в с. Баня-Березів були лише сходинкою в довгій стежині дійств, котрі відбувалися до та після освячення  пам’ятника. Вже вкотре на теренах Березівського куща відбувається славнозвісний автопробіг, котрий цьогоріч брав свій початок в с. Акрешори та проходив за маршрутом Акрешори – Текуча – Вижній Березів – Баня-Березів – Середній Березів – Нижній Березів – Люча – Яблунів. В кожному з вказаних населених пунктів відбувається поминальна панахида за воїнів загиблих за волю України та невеличкий пам’ятний концерт. Зокрема в с. Текуча, дійства відбувалися біля меморіальної дошки, котра також встановлена на честь загиблого кіборга Миколи Самака. На кожній станції учасників ставало все більше і більше. Спеціалісти Косівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також взяли участь в автопробігу.

23052017025Такої кількості людей патріотично настроєних та готових до останнього боротися за свою волю, залишається тільки побажати всім розвиненим країнам. Саме тому, що ми є справжніми патріотами і відчуваємо відповідальність за свою державу, нас завжди намагалися розділити та приборкати. Але ми нескорені і неприборкані, дякуючи таким людям, як був Микола Самак. Слава Україні!

Провідний спеціаліст
Косівського РЦСССДМ
Іванна БОДРУГ

gartellin

AV

Sluh

Panorams

Migrants UA RU 720x90

vlasny-dim
Pidtrymka-agro

Patronat

Оголошення

 • До уваги керівників видавництв, видавничих організацій, громадських організацій, творчих спілок +

  Державним комітетом телебачення і радіомовлення України оголошено прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська Детальніше
 • Буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів господарювання +

  У червні-вересні 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів Детальніше
 • ЗДІЙСНЮЄМО ФОРМУВАННЯ БАЗИ ДАНИХ ДІТЕЙ РАЙОНУ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ +

  Сектор у справах молоді та спорту райдержадміністрації визначено структурним підрозділом райдержадміністрації, відповідальним за організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Організація Детальніше
 • «Пряма телефонна лінія» з експертами Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України +

  Щомісячно кожної останньої п’ятниці з 10:00 до 14:00 за телефоном 050 447 57 88 працюватиме «Пряма телефонна лінія» з експертами Детальніше
 • 1

Вітання

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)