1 червня – Міжнародний день захисту прав дітей

31052017000Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

31052017001Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей дітей, забезпечити їм належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

Не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.Є діти, які залишаються без материнської ласки та батьківської підтримки. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Згідно Конвенції ООН про права дитини: «Кожна дитина має право на сім’ю” (стаття 8)

Щоб зберегти право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї, в Україні існують такі форми сімейного влаштування дітей-сиріт:

31052017002Усиновлення – оформлена рішенням суду передача на виховання в сім`ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки (таємна форма).

    Опіка, піклування – встановлюється переважно родичами над дітьми, які залишилися без батьківського піклування.

    Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

    Дитячий будинок сімейного типу – це сім`я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 5 до 10 дітей на виховання та спільне проживання.

31052017003    Держава гарантує матеріальну та моральну підтримку таких сімей. Дані сім'ї перебувають під соціальним супроводженням Центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою вирішення проблем та труднощів, які виникають у процесі функціонування прийомних сімей.

Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей райдержадміністрації забезпечують функціонування в районі 7 прийомних сімей та 2 дитячих будинків сімейного типу. За період роботи з даними сім’ями,ми переконались, що тільки в люблячій родині діти виростають щасливими та успішними. Якщо мотивами створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є фінансове забезпечення, то даний факт швидко стає помітним і діти в таких сім’ях глибоко нещасні.

Приємно, коли в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу збуваються дитячі мрії. В одній із таких сімей, яка проживає у с. Розтоки, в якій виховується троє дітей-сиріт, прийомна мама прислухається до думки своїх дітей, і намагається втілити їх мрії в життя. 31052017004Син Павло мріє стати професійним фотографом. Хлопчик фотографує все, що знаходиться довкола. В кожній хмаринці, квіточці, сонячному промінчику він бачить дивовижну красу.  Дивлячись на фотографії розумієш, що їх автор сповнений добра та має багатий внутрішній світ. В день захисту прав дітей, коли особливо повинні збуватися дитячі мрії, ми хотіли б поділитися деякими знімками дитини. Хочеться, щоб мрія дитини: стати професійним фотографом, обов’язково збулась.

Закликаємо усіх сьогодні й наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України. Втілюйте мрії ваших дітей у життя.

 

Бажаємо, щоб усі діти мали сім’ю і були щасливими.

31052017005

Автор фотографій: Кундак Павло,
учень 9 класу Розтоківської ЗОШ

Оля Максимів
Провідний спеціаліст
Косівського РЦСССДМ

gartellin

AV

Sluh

Panorams

Migrants UA RU 720x90

vlasny-dim
Pidtrymka-agro

Patronat

Оголошення

 • До уваги керівників видавництв, видавничих організацій, громадських організацій, творчих спілок +

  Державним комітетом телебачення і радіомовлення України оголошено прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська Детальніше
 • Буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів господарювання +

  У червні-вересні 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів Детальніше
 • ЗДІЙСНЮЄМО ФОРМУВАННЯ БАЗИ ДАНИХ ДІТЕЙ РАЙОНУ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ +

  Сектор у справах молоді та спорту райдержадміністрації визначено структурним підрозділом райдержадміністрації, відповідальним за організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Організація Детальніше
 • «Пряма телефонна лінія» з експертами Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України +

  Щомісячно кожної останньої п’ятниці з 10:00 до 14:00 за телефоном 050 447 57 88 працюватиме «Пряма телефонна лінія» з експертами Детальніше
 • 1

Вітання

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)