1 червня – Міжнародний день захисту прав дітей

31052017000Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

31052017001Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей дітей, забезпечити їм належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

Не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.Є діти, які залишаються без материнської ласки та батьківської підтримки. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Згідно Конвенції ООН про права дитини: «Кожна дитина має право на сім’ю” (стаття 8)

Щоб зберегти право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї, в Україні існують такі форми сімейного влаштування дітей-сиріт:

31052017002Усиновлення – оформлена рішенням суду передача на виховання в сім`ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки (таємна форма).

    Опіка, піклування – встановлюється переважно родичами над дітьми, які залишилися без батьківського піклування.

    Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

    Дитячий будинок сімейного типу – це сім`я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 5 до 10 дітей на виховання та спільне проживання.

31052017003    Держава гарантує матеріальну та моральну підтримку таких сімей. Дані сім'ї перебувають під соціальним супроводженням Центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою вирішення проблем та труднощів, які виникають у процесі функціонування прийомних сімей.

Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей райдержадміністрації забезпечують функціонування в районі 7 прийомних сімей та 2 дитячих будинків сімейного типу. За період роботи з даними сім’ями,ми переконались, що тільки в люблячій родині діти виростають щасливими та успішними. Якщо мотивами створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є фінансове забезпечення, то даний факт швидко стає помітним і діти в таких сім’ях глибоко нещасні.

Приємно, коли в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу збуваються дитячі мрії. В одній із таких сімей, яка проживає у с. Розтоки, в якій виховується троє дітей-сиріт, прийомна мама прислухається до думки своїх дітей, і намагається втілити їх мрії в життя. 31052017004Син Павло мріє стати професійним фотографом. Хлопчик фотографує все, що знаходиться довкола. В кожній хмаринці, квіточці, сонячному промінчику він бачить дивовижну красу.  Дивлячись на фотографії розумієш, що їх автор сповнений добра та має багатий внутрішній світ. В день захисту прав дітей, коли особливо повинні збуватися дитячі мрії, ми хотіли б поділитися деякими знімками дитини. Хочеться, щоб мрія дитини: стати професійним фотографом, обов’язково збулась.

Закликаємо усіх сьогодні й наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України. Втілюйте мрії ваших дітей у життя.

 

Бажаємо, щоб усі діти мали сім’ю і були щасливими.

31052017005

Автор фотографій: Кундак Павло,
учень 9 класу Розтоківської ЗОШ

Оля Максимів
Провідний спеціаліст
Косівського РЦСССДМ

Ласкаво просимо на Косівщину

AV

Panorams

Migrants UA RU 720x90

Patronat

bezviz

Оголошення

 • Косівське відділення Коломийської ОДПІ проведе безкоштовний семінар для платників податків +

  Косівське відділення Коломийської ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області 25 січня 2018 року проводить безкоштовний семінар для платників податків на Детальніше
 • Щодо виставкових заходів в Ісламській Республіці Іран +

  За інформацією від Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні в період з 30 січня по 2 лютого 2018 року в Детальніше
 • 1

Вітання

 • Привітання Богдана Марчука з нагоди Дня Соборності України! +

  Дорогі краяни! День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності Детальніше
 • 1

propozycii

23022017042

Президент України

kmu

Урядова гаряча лінія

Верховна Рада України

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)