Безпечний відпочинок

31052017006Літо – чудова пора! Це пора цікавих пригод, прогулянок, приємних зустрічей та відпочинку. Відпочинок влітку завжди йде на користь, якщо не трапляється надзвичайних пригод. Як не прикро, але саме під час літнього сезону у нещасних випадках гине велика кількість дітей і дорослих. Щоб відпочинок не приніс нам небажаних проблем, ми маємо подбати про свою безпеку та, особливо, безпеку наших дітей заздалегідь.

Влітку, коли діти мають багато вільного часу, вони починають шукати пригод, щоб задовільнити свою цікавість та вивільнити енергію. Діти беруть участь у екстримальних розвагах, які нерідко закінчуються плачевно. Тому батьки повинні бути пильними: знати де і з ким знаходяться їх діти.

Дуже багато шкідливих порад діти черпають в інтернеті, які потім намагаються втілити в життя. Підростаюче покоління користується інтернетом більше, ніж дорослі. Всесвітня мережа переповнена інформацією (порнографією, сценами насильства) здатної зашкодити незміцнілій дитячій психіці. Крім цього, постійно перебуваючи у віртуальному світі, діти втрачають потребу, так і здатність спілкуватися з реальними людьми. Дитина має більше шансів стати залежною від інтернету. Постійне перебування в мережі призводить до того, що діти мало рухаються, майже не бувають на свіжому повітрі. Це може стати причиною ожиріння, захворювань хребта, погіршення зору, безсоння, привести до проблем неврологічного характеру.

Щоб уникнути неприємних наслідків, батькам необхідно стежити за дітьми, чітко обумовлювати час, що ті можуть проводити в інтернеті. Потрібно перевіряти, що саме вони дивляться і читають, з ким спілкуються.

В літній час потрібно більше залучати дітей до активного відпочинку: проводити час на свіжому повітрі та дотримуватись здорового способу життя (раціональне харчування, відсутність шкідливих звичок, режим дня, позитивні емоції, заняття спортом, спілкування).

Влітку діти полюбляють також проводити час на річці, у лісі, дитячих майданчиках. Важливо, щоб дорослі проводили роз’яснювальні та профілактичні бесіди щодо правил безпечної поведінки у воді, у лісі, у відлюднених місцях, на дорозі.

Шановні батьки! Будьте уважнішими до дітей,пильними та обережними! Дбайте про безпеку власного життя та життя Ваших дітей.

Діти – наше майбутнє. Подбаймо, щоб воно було світлим та щасливим.

Оля Максимів
провідний спеціаліст
Косівського РЦСССДМ 

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams