30 вересня – День усиновлення

2909201701930 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Днем заснування свята є 30 вересня 2009 року.

Люди, які приймають у свої сім’ї та серця дітей-сиріт, проявляють найвищу ступінь милосердя. Кожна дитина має право виховуватись у сім’ї, і тільки у сім’ї буде по-справжньому щаслива.

Наша держава активно підтримує розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні в Україні існують чотири форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення (удочеріння); опіка, піклування; прийомна сім’я; дитячий будинок сімейного типу. Усиновлення - оформлена рішенням суду передача на виховання в сім`ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки (таємна форма). Найбільш пріоритетна форма влаштування дітей, адже засвідчує справжні батьківські почуття людини, яка хоче взяти на виховання дитину. Опіка, піклування– встановлюється переважно родичами над дітьми, які залишилися без батьківського піклування. Прийомна сім’я– це сім’я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Дитячий будинок сімейного типу– це сім`я або особа, що не перебуває у шлюбі і добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 5 до 10 дітей на виховання та спільне проживання.

29092017020В Косівському районі функціонує 7 прийомних сімей та 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 21 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює постійне соціальне супроводження таких сімей, а також постійно інформує населення району про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Щорічно у вересні, з нагоди Дня усиновлення, Косівський РЦСССДМ проводить інформаційно-рекламний місячник «Прийміть дитину у родину», з метою пошуку нових кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі.

Виховувати дітей нелегко, а особливо, прийомних. При виникненні труднощів, прийомні батьки часто сумніваються у тому, чи правильно поступили, взявши на виховання дитину. Тому, вирішивши створити прийомну сім’ю, батьки повинні найперше прислухатись до свого серця: чи готове воно відкритися і прийняти «чужу» дитину? Якщо дитина обирається серцем, то материнська і батьківська любов зможуть подолати будь-які труднощі у вихованні дитини, і ніяких сумнівів не виникатиме. Коли вагітна жінка виношує дитину, вона не знає наперед якою буде дитина: здорова чи хвора, слухняна чи непослушна, здібна чи лінива, добра чи байдужа… Коли народжується дитина, жінка приймає її будь-якою, її серце відкрите і наповнене любов’ю. Так само прийомні батьки, повинні бути готові прийняти дитину будь-якою. І тільки у сім’ї, власним прикладом, терпінням, любов’ю, виховати у дитині все найкраще.

Ми чекаємо тих людей, у яких відкрите серце і двері власного дому, щоб прийняти у сім’ю дитину та наповнити її життя змістом.

Наша адреса: Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, м. Косів, м-н Незалежності, 11, тел. 2 22 98, 0673977115

Оля Максимів
Провідний фахівець
Косівського РЦСССДМ

Ласкаво просимо на Косівщину

AV

Panorams

Migrants UA RU 720x90

Patronat

bezviz

Оголошення

 • Косівське відділення Коломийської ОДПІ проведе безкоштовний семінар для платників податків +

  Косівське відділення Коломийської ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області 25 січня 2018 року проводить безкоштовний семінар для платників податків на Детальніше
 • Щодо виставкових заходів в Ісламській Республіці Іран +

  За інформацією від Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні в період з 30 січня по 2 лютого 2018 року в Детальніше
 • 1

Вітання

 • Привітання Богдана Марчука з нагоди Дня Соборності України! +

  Дорогі краяни! День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності Детальніше
 • 1

propozycii

23022017042

Президент України

kmu

Урядова гаряча лінія

Верховна Рада України

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)