Скажімо: «Стоп насильству в сім’ї!»

06122017005В українському суспільстві побутує стереотип: насильство, жорстоке поводження до дітей, недбале ставлення – це проблеми виключно кризових або погано матеріально забезпечених сімей, однак з цією проблемою стикаються люди незалежно від рівня доходів, освіти або соціального стану. При цьому більшість постраждалих - це жінки та дівчата. Наші сусідки, знайомі, подруги… Як вони вийдуть з цієї ситуації, чи зможуть захистити себе – дуже залежить від оточуючих небайдужих людей та близьких і звичайно ж від підтримки фахівців.

Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте також часто ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найстрашніше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків. Тож, найбільш гостро проблема насильства в сім’ї постає у неповнолітніх громадян, які не маючи відповідного обсягу інформації, поданої в доступній для підлітка формі, потерпають від здійснення проти них насильницьких дій з боку дорослих.

Проблема насильства, зокрема, насильства в сім'ї, є досить актуальною для сучасного суспільствапередусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

Ми часто говоримо про закони, права людей. Але, коли в нашому житті розігруються драми, чомусь про них забувають . Саме право на захист від насильства над особою, є одним із найголовніших прав громадян.

Поради щодо попередження насильства в сім'ї

Не дозволяйте себе принижувати

Статистика показує, що більше ніж 93% жінок — жертв фізичного насильства, тривалий час дозволяли кривдити себе словами. Тобто спочатку жертва потерпає від психологічного насильства, а потім відбувається фізичне насильство.

Не дозволяйте себе ображати, принижувати з початку стосунків. Не дозволяйте по відношенню до себе дій, які можуть привести до насильства.

Правильно оцінюйте ситуацію

Сімейні конфлікти здійснюються в замкнутому просторі будинку чи квартири, де немає можливості зовнішнього втручання. У разі загрози конфлікту треба вийти з дому — конфлікт на людях, як правило, стає менш напруженим.

Якщо виникає загроза конфлікту (і як наслідок — насильства), спробуйте запросити людину, яка зменшить напруження, — наприклад, родича. Але не слід використовувати в ролі громовідводу дітей. Бережіть їх нервову систему і не провокуйте насильства по відношенню до дітей.

Не провокуйте конфлікти

Статистика свідчить, що більш ніж 60% убивств і тяжких тілесних ушкоджень здійснюються на побутовому грунті, тобто є наслідком імпульсивних, а не спланованих дій.

Якщо відомо, що один із членів сім’ї негативно реагує на якісь дії (наприклад, уживання вами алкоголю, запізнення, контакти з певними особами), не провокуйте конфлікти і як наслідок — і потенційне насильство.  

Якщо ж ви бажаєте примусити чоловіка ревнувати, злитися та інше — ви провокуєте негативне ставлення до вас, конфлікт і потенційне насильство.

Будьте особливо обережними з людьми в стані алкогольного сп’яніння

Значну частину насильств по відношенню до жінок здійснюють чоловіки в стані алкогольного сп’яніння. Дуже часто в нетверезому стані агресивними стають цілком неконфліктні люди. Якщо ви бачите, що чоловік перебуває у стані сп’яніння, не з’ясовуйте з ним стосунків, не реагуйте на його провокації та намагайтесь заспокоїти його, не робіть різких зауважень.

Головний спеціаліст відділу
правового забезпечення та
кадрової роботи  управління
праці та соціального захисту населення
Косівської райдержадміністрації
Аліна Радиш 

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams