Для дітей учасників АТО та вимушених переселенців організовано екскурсію до майстерні ліжникарів в с. Яворів

09022018000Село Яворів славиться гуцульськими ремеслами та народними майстрами. Воно є відомим центром ліжникарства. Тут мало не в кожному подвір`ї виготовляють ліжники (в народі їх ще називають джерги). Ліжники користуються великою популярністю не тільки серед місцевого населення, але і серед гостей та туристів з різних куточків України і навіть із закордону. Ліжник – то  килим, який можна використовувати як ковдру чи простирадло.

09022018001З метою ближчого знайомства з технікою виготовлення ліжників 8 лютого 2018 року Косівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним центром допомоги учасникам АТО організовано та проведено для дітей учасників АТО та вимушених переселенців цікаву екскурсію в село Яворів. 

Група дітей та батьків вирушили до Яворівського центру народного мистецтва «Гуцульська гражда» до приватного господарства пані Олени. До  приїзду гостей пані Олена готувалась надзвичайно відповідально, одягнута була в гуцульський одяг (кіптарик із вовни), підготувала виставку робіт з вовни та ліжників. Коротко розповіла історію села, історію виникнення ліжникарства, згадала  найбільш  відомих народних майстрів.

09022018002Продовження заходу відбувалося в будинку, де жили і працювали предки пані Олени, будинок в якому дерев`яні стіни, дерев`яне перекриття, хата вкрита гонтою. Саме в ньому знаходиться ткацький верстат, на якому був проведений майстер-клас з  ліжникарства. Розповідала також про підготовку до ткацтва, а саме — миття вовни, граблювання та пряжі ниток.

Технологія виготовлення ліжників — довгий та складний процес, проте цьому процесу вчилися навіть і учасники заходу, які виявили бажання самостійно спробувати ткати ліжник.

Враження від проведеного дня переповнювали дітей, адже вони дізналися багато нового, цікавого і корисного для себе, докладніше ознайомилися з побутом нашого краю.

Галина СЕРЬОГІНА,
Наталія ЧОРНИЩУК, 
фахівці із соціальної роботи
Косівського РЦСССДМ

090220180030902201800409022018005

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams