2017 – рік сталого розвитку туризму

29092017012З нагоди Дня туризму в Україні та Всесвітнього дня туризму 27 вересня 2017 року відбувся «круглий стіл» на тему «2017 – рік сталого розвитку туризму».  Керівники районної державної адміністрації, районної та міської рад, голови місцевих рад зустрілися з суб’єктами туристичного господарювання району, а саме власниками готельних комплексів, садиб сільського зеленого туризму, екскурсоводами, працівниками Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини, Національного природного парку «Гуцульщина», Косівської гірської пошуково-рятувальної служби та представниками Спілки художників України.

29092017013З вітальним словом до присутніх звернулися Бринський Я.Р. – заступник голови Косівської районної державної адміністрації, Петричук В.В. - заступник голови Косівської районної ради, Плосконос Ю.О. – міський голова міста Косова, Мельничук М. Д. – голова постійної туристичної комісії районної ради з питань туризму, спорту та молодіжної політики.

Спільними грамотами районної державної адміністрації, районної ради та подяками Косівської міської і Шешорської сільської рад були відзначені люди, які працюють для того, щоб туристична сфера Косівського району розвивалась і ставала на якісно вищий рівень.

29092017014Під час зустрічі обговорили здобутки туристичної галузі протягом 2017 року. Зокрема, це допомога у організації фестивалів та спортивних змагань, участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, співпраця з центральними телеканалами, туроператорами. У 2017 році знято два промоційних ролики про туристичний потенціал Косівщини, проведено зйомки для програми «Сніданок з «1+1» знімальною групою центрального телеканалу та відзнято фільм про традиційні обряди гуцульського весілля знімальною командою проекту «Дерево» державного телебачення UATV у селі Яворів, організовано прес-тур для журналістів провідних українських телеканалів та закордонних інтернет – видань, видано новий туристичний буклет, оновлено біл-борди та в’їзні знаки, встановлено ряд інформаційних щитів. Було відзначено, що село Яворів є призером Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України-2017», здобувши перше місце за підсумками онлайн голосування та друге місце за загальним підсумком конкурсу. Присутні  дізналися більше про постійно діючий туристичний проект молодих креативних людей «Дідова хатчина» та про перемогу міста Косова у пілотній ініціативі Програми ЄС-Східне Партнерство Культура та креативність «Креативні міста та регіони».

29092017015Про важливість забезпечення безпеки туристів на території району наголосив начальник Косівської гірської рятувально-пошукової служби.

З цікавою доповіддю виступив Держипільський Л.М., розповівши про сакральні мегалітичні святилища краю, які є основою для створення нового унікального туристичного продукту на Косівщині.

Учасники брали активну участь в обговоренні, висловлювали зауваження та пропозиції, а саме облаштування туристично-інформаційного центру, збереження декоративно-прикладного мистецтва та популяризація гуцульського ремесла, кооперація між суб’єктами туристичного бізнесу, проблеми екології та захист навколишнього середовища, розвиток інфраструктури та фінансове забезпечення галузі.

29092017016Під час зустрічі були чітко окреслені сильні та слабкі сторони розвитку туристичної галузі на Косівщині, визначені основні напрямки над якими потрібно спільно працювати заради підвищення туристичної привабливості Косівщини.

Щиро сподіваємося, що такі зустрічі будуть корисними та цікавими для всіх учасників і сприятимуть розвитку туризму на Косівщині.

Ірина Дімбровська
Головний спеціаліст
 відділу соціально-економічного розвитку
управління економічного розвитку,
торгівлі і туризму
 Косівської райдержадміністрації

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams