Соціальний захист громадян похилого віку

1 жовтня відзначаться Міжнародний день громадян похилого віку.

На сьогодні в Україні громадянами похилого віку відповідно до ст.10 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» вважаються особи, які досягли 60 років.

Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16 грудня 1993 року передбачено гарантії соціального захисту громадян похилого віку. Зокрема чинне законодавство визначає гарантії у трудових правовідносинах: забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку; громадяни похилого віку мають право на матеріальне забезпечення згідно з чинним законодавством, це право гарантується виплатою пенсій, різних видів допомоги і наданням допомоги в натуральному вигляді.

Громадяни похилого віку мають право на соціальне обслуговування, яке включає надання різних послуг щодо підтримання їх життєдіяльності і соціальної активності. Соціальну допомогу громадянам похилого віку, які частково або повністю втратили здатність до самообслуговування, за їх бажанням може бути надано безпосередньо вдома або у відповідній установі (будинку-інтернаті, територіальному центрі соціального обслуговування, будинку для ветеранів, пансіонаті для громадян похилого віку або в іншій установі), де вони перебувають тимчасово або постійно.

На території Косівського району здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам забезпечує Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Косівської районної державної адміністрації.

З нагоди відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організовує 1 жовтня святковий концерт та обід для проживаючих у Яблунівському відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання. Крім того, Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надає допомогу продуктами харчування громадянам похилого віку та ветеранам, які обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома по м. Косів.

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams