У гостях у бджіл ‒ апітерапія в «Бджолиних диво-хатках»

170520170004 травня Косівська районна спілка пасічників організувала обмін досвідом на тему апітерапії для бджолярів Косівщини. Виїзний семінар відбувся на пасіці Марії ТанасівниКарпʼюк, яка розташована в селі Старий Косів, в кутку «Зарінок»,біля річки Рибниця. Пані Марія родом з пасічницької родини. Батько, Танасій МихайловичГуралюк, ще в 50-х роках минулого століття працював пасічником на колгоспній пасіці в селі Вербовець, а також утримував власну пасіку ‒ близько тридцяти сімей. Його рідні брати Микола та Іван теж мали свої пасіки, а бджолярську справу батько передав синові Іванові та дочці Марії.

В 2013 році на пасіці пані Марії був збудований перший будиночок для оздоровлення на вуликах. В 2015 виготовлений і другий для сеансів апітерапії. За словами пані Марії, зазвичай курс лікуваннявід різноманітних хвороб триває 10 ночей на вуликах, хоча терапевтичний ефект, особливо  для нервової системи, відчутний вже після першої ночівлі у «Дивохатках». В кожному будиночку є по три лежанки, які розташовані над дванадцятьма бджолосім’ями. Сама пані Марія часто ночує в будиночках, як і її діти та друзі. Всі відчувають позитивний ефект від апітерапії.

Марія Танасівна є також волонтером реабілітаційного та відпочинкового табору для бійців АТО «З любовʼю у серці». Кожного нового заїзду бійці безкоштовно оздоровлюються на вуликах, а відпочиваючі з туристичних садиб Косівщини теж із задоволенням проводять тут час.

Часто люди приїжджають в «Дивохатки» не заради цікавого відпочинку і нових вражень, а щоб серйозно лікуватись, адже традиційна медицина не може допомогти. В основному, це пацієнти з запаленням суглобів, безсонням, болях в голові, пораненнями та іншими захворюваннями.

Вів семінар голова районної спілки пасічників Остап Тимʼяк. В роботі семінару взяв участь та виступив начальник відділу агропромислового розвитку Косівської РДА Ярослав Новицький. Косівська РДА та районна спілка пасічників нагородили грамотою та подарунком Марію Карпʼюк «за активну участь у розвитку бджільництва та оздоровлення людей, розвитку зеленого туризму».

В ході обговорення пасічники-чоловіки висловили своє захоплення від побаченого та внесли свої пропозиції, адже не часто буває, щоб жінка займалась пасікою, та ще і бджолиною апітерапією.

Учасники семінару також обговорили використання лікарських трав в поєднанні з медопродуктами для оздоровлення людей та бджіл. З інформацією про технологію виробництва експрес-медів, які набирають популярності у світі та Україні, ‒ виступив пасічник, кандидат біологічних наук, працівник НПП «Гуцульщина» Любомир Держипільський. Згодомпасічник з селища Яблунів Юрій Капан розповів про навчання членів Косівської районної спілки пасічників на всеукраїнському семінарі з апітерапії в місті Стрий Львівської області.

Пасічники вже вкотре підняли питання про відкриття спеціалізованого магазину бджільництва в Косові та організацію музею пасічникування. Ці об’єкти могли би стати туристичної візитівкою Косівщини та і жителі Гуцульщини мали би змогу купити якісний карпатський мед та інші продукти бджільництва в центрі нашого містечка.

Про Марію Карпʼюк вже писали у популярному серед бджолярів журналі «Український пасічник», а на косівському сайті «Гуцулія» статтю про «Дивохатки» вже переглянули більше 5000 разів ‒ http://huculia.info/place/bee-apitherapy-cottages-st-kosiv/

Panorams

Оголошення

 • 14 березня відбудеться представлення новопризначеного голови Косівської райдержадміністрації Віталія Кічеряка +

  Завтра, 14 березня о 10 годині, в сесійній залі за участю керівництва обласної державної адміністрації, відбудеться представлення новопризначеного голови Косівської Детальніше
 • «Пряма телефонна лінія» з експертами Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України +

  Щомісячно кожної останньої п’ятниці з 10:00 до 14:00 за телефоном 050 447 57 88 працюватиме «Пряма телефонна лінія» з експертами Детальніше
 • Відбір до національної збірної України Ігор Нескорених розпочато +

  В Україні розпочато збір анкет на участь у Іграх Нескорених 2018. Цього року п’ятнадцять учасників нашої збірної вдруге візьмуть участь Детальніше
 • ЗДІЙСНЮЄМО ФОРМУВАННЯ БАЗИ ДАНИХ ДІТЕЙ РАЙОНУ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ +

  Сектор у справах молоді та спорту райдержадміністрації визначено структурним підрозділом райдержадміністрації, відповідальним за організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Організація Детальніше
 • 1

Вітання

 • Привітання голови райдержадміністрації Віталія Кічеряка з нагоди Дня українського добровольця +

  Шановні краяни, добровольці! Цьогоріч в Україні вже вдруге відбувається вшанування добровольців окремим днем. Подвиг учасників добровольчих формувань є символом справжньої Детальніше
 • 1

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)