Невтомний ратай на ниві українського пробудження

20092017011В день народження Михайла Павлика 17 вересня 2017 року, біля його пам'ятника в м. Косові було людно. Тут зібралася вся небайдужа громадськість міста, яка прийшла на годину-спомин, присвячену до 164-річниці від дня народження - поета, прозаїка, перекладача, публіциста, журналіста, редактора, видавця, вченого-історика, філософа, соціолога, фольклориста, етнографа, бібліографа, культурно-громадського і політичного діяча.

Годину-спомин розпочали ведучі Галина Кікоть - бібліотекар Косівської ЦРБ та Богдан Глібчук – голова районного товариства «Просвіта». До них приєдналися читці, учні Косівської гімназії-інтернату: Сенчук Яна - учениця 8 класу, Шкрібляк Дмитро - учень 9 класу – вихованці вчителя-флолога Тимофійчук Галини Омельянівни, які детально розповіли про життєвий і творчий шлях нашого справжнього титана думки й чину, що до останку служив рідному народові і справі його національного й державного самоусвідомлення.

Михайло Павлик – автор численних творів. Його письменницький набуток, за припущенням вчених, міг би скласти понад п’ятдесят томів. Проте, як це не прикро, йому не судилося навіть і сьогодні прийти до читача бодай би з кількома томами.

За роки незалежності України, тільки декілька дослідників зробили спроби по-новому прочитати спадщину М. Павлика. Серед них – В. Качкан, В. Костюк, П. Шкраб'юк, Л. Приймак, які в своїх працях висловлюють докорінно іншу точку зору на ідеологічні погляди письменника, його партійну та громадську діяльність.

Володимир Костюк – кандидат історичних наук, викладач Косівського ІДПМ ЛНАМ, який провів величезну дослідницьку роботу по творчості М. Павлика, запропонував всім присутнім створити організаційний комітет по підготовці ювілейної дати на другий рік – 165 річниці Михайла Павлика виконати всі пункти, що були прийняті рішенням конференції ще до 160 річниці.

Запланованого на той час було багато, але з усього тільки в Косівській ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів розпочав роботу музей-кімната Михайла Павлика під керівництвом Александрук Марини Романівни.

Василь Шкурган – голова письменницького осередку Спілки письменників України, Косівщини в урочистій обстановці вручив квиток члена СПУ Миколі Близнюку, який є лауреатом премії ім. Михайла Павлика (2001 р.).

20092017012Всього на Косівщині є сім лауреатів премії ім. Михайла Павлика. Перший лауреат районної літературно-мистецької премії ім. Михайла Павлика (1993 р.) є Богдан Радиш, а потім всі наступні: Арсенич Дмитро, Костюк Володимир, Біланюк Дмитро, Павлюк Михайло, Мисюк Іван, Близнюк Микола.

Нам, нащадкам Михайла Павлика – є над чим працювати в м. Косові, він по праву заслужив до себе уваги і поваги. Думаю, що й на сьогоднішній час, таким велетом духу могла б пишатися кожна цивілізована нація.

Panorams

Оголошення

 • До уваги керівників видавництв, видавничих організацій, громадських організацій, творчих спілок +

  Державним комітетом телебачення і радіомовлення України оголошено прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська Детальніше
 • Буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів господарювання +

  У червні-вересні 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області буде проведено семінари для представників громадських об’єднань споживачів та суб’єктів Детальніше
 • ЗДІЙСНЮЄМО ФОРМУВАННЯ БАЗИ ДАНИХ ДІТЕЙ РАЙОНУ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ +

  Сектор у справах молоді та спорту райдержадміністрації визначено структурним підрозділом райдержадміністрації, відповідальним за організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Організація Детальніше
 • «Пряма телефонна лінія» з експертами Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України +

  Щомісячно кожної останньої п’ятниці з 10:00 до 14:00 за телефоном 050 447 57 88 працюватиме «Пряма телефонна лінія» з експертами Детальніше
 • 1

Вітання

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)