Перше засідання Медіа-клубу

2904201500623 квітня у Львові проведено перше засідання Медіа-клубу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) для представників Проекту та ЗМІ Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Основна тематика медіа-дня - співпраця громад та влади на місцях для реалізації ініціатив з покращення умов життя мешканців. Окремою темою для обговорення стала енергоефективність, просування знань для самостійного вирішення громадами енергетичних проблем, зокрема, шляхом використання енергоефективних технологій.
29042015007Досвідом впровадження енергоефективного компоненту Проекту МРГ на Прикарпатті ділилася координатор Івано-Франківського обласного підрозділу впровадження Проекту МРГ Леся Попелюх. Загалом спільна робота Проекту, місцевої влади і громад в нашому регіоні триває з 2008 року. За цей час в області підтримано 132 громадські ініціативи загальною вартістю понад 20 млн грн.
29042015008Проекти енергоефективної складової реалізовувалися в п’яти районах: Галицькому, Косівському, Рогатинському, Рожнятівському і Тисменицькому. Всього впроваджено 11 мікропроектів. Особливої уваги заслуговують проекти, які реалізовано минулого року на Косівщині, на що звернув увагу посадовець Косівської райдержадміністрації Микола Никифоряк. В селі Тюдів встановлено сонячну електростанцію потужністю 1,92 кВт/год. та реконструйоване вуличне освітлення протяжністю 3 км (37стовпів, 34 ліхтарів). Вироблена сонячною установкою електрична енергія надається в загальну ЛЕП із обліком системою ЛУЗОД. При щомісячному обліку електричної енергії (на кінець місяця) вироблена електроенергія зараховується сільській раді на вуличне освітлення за ціною 0,2 грн за 1 кВт (ціна транспортування ЛЕМ ПАТ «Прикарпаттяобленерго»). Якщо вироблено електроенергії більше ніж спожито вуличним освітленням (облік проводиться по існуючих лічильниках), то надлишок сільська рада може використати на будь-яку установу, де вона є платником за електроенергію (відповідно до угоди із ПАТ «Прикарпаттяобленерго»). Аналогічну сонячну електростанцію більшої потужності (9,6 кВт/год.) встановлено в селі Рожнів та на суму економії закуплено 70 лампочок типу LED (економія в зимовий час до 11 кВт/год електроенергії). Загальна вартість всіх прикарпатських енергозберігаючих мікропроектів склала близько 3 млн грн., з них у Косівському районі - 760,412 тис. грн (25,3%)

 

 

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams