Громади Косівського району діляться досвідом із представники п’яти областей України щодо застосування технологій альтернативної енергетики

 

news-imageУ Косівському районі в рамках проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» («МРГ») проходить кластерний навчально-ознайомчий візит щодо результатів спеціального пілотування області (з енергоефективності) та реалізації мікропроектів громад із використанням відновлювальних джерел енергії.

У заході беруть участь представники Волинської, Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Тернопільської та Івано-Франківської областей, зокрема регіональні координатори Проекту, представники місцевих органів виконавчої влади і самоврядування, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, ПАТ «Прикарпаттяобленерго», громадських організацій, приватного сектору.

Метою візиту є ознайомлення з успішними практиками впровадження технологій альтернативної енергетики, зокрема з генерації сонячної енергії, обговорення результатів, проблем, шляхів їх подолання, перспектив застосування у майбутньому та можливість подальшого вдосконалення.

Також, учасники відвідали об’єкти в селах Тюдів, Яворів та Рожнів Косівського району. При цьому, слід зазначити, що мікропроект села Рожнів став прикладом ефективної роботи і успішного результату, здобувши, окрім виключно позитивних відгуків громади, перемогу в 2014 році у Всеукраїнському конкурсі Мінрегіону «Кращі практики органів місцевого самоврядування» (мікропроект ГО "Дбайливий господар" був високо оцінений за напрямком "Енергозбереження та енергоефективність" та отримав нагороду на підсумковій нараді у Кабінеті міністрів України за участю Віце-прем’єр-міністра-міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка).

Довідково: В період впровадження ІІ Фази Проекту «МРГ» Івано-Франківщина увійшла до складу шести областей серед Львівської, Харківської, Запорізької, Закарпатської і Дніпропетровської, які було відібрано у конкурсі Привілеями спеціального пілотування для регіону стали:

1. Підготовка Концепції регіональної стратегії сталого розвитку області щодо енергозбереження, підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії в сільській місцевості, положення якої враховано в регіональній програмі з енергоефективності та стратегії соціально-економічного розвитку.

2. Розробка в Богородчанському і Тисменицькому районах технічної документації з модернізації котелень соціальної сфери для переводу їх на тверде біопаливо (по 11 в кожному).

3. Реалізація 11 відібраних мікропроектів (спочатку 8, а згодом ще 3) із впровадження інноваційних технологій із використанням відновлювальних джерел енергії та видів палива (в Косівському та Тисменицькому районах по 3, в Галицькому та Рожнятівському - по 2 і 1 – в Рогатинському), з них 8 – із використанням енергії сонця.

Зокрема, в Галицькому районі модернізовано систему гарячого водопостачання і опалення зі встановленням системи сонячних колекторів в Маріямпільській амбулаторії та здійснено роботи із капітального ремонту системи опалення з встановленням піролізного котла в школі с. Блудники; у Рожнятівському - було вирішено питання опалення 2-х ФАПів у селах. Грабів і Красне шляхом заміни пічного опалення та встановлення піролізних котлів; у Тисменицькому -  реконструйовано системи освітлення у селах. Рошнів і Чорнолізці шляхом встановлення енергоефективних світлодіодних світильників на сонячних модулях; у Косівському – шляхом використанням енергії сонця скорочено витрати електроенергії із загальної мережі дитячим садочком у селі Рожнів (встановлено міні-СЕС) та модернізовано систему вуличного освітлення в с. Тюдів (встановлено сонячну електросистему, яка дасть змогу освітити 3 км сільських вулиць). 

Енергоефективні мікропроекти додаткової квоти впровадили громади сіл Яворів, Нижня Липиця і Узин відповідно Косівського, Рогатинського і Тисменицького районів, які своїм пріоритетом визначили реконструкцію вуличного освітлення з використанням енергії сонця.

Станом на сьогодні з 32 мікропроектів ІІІ фази 6 – впроваджуватимуться також із застосуванням енергії сонця, з яких 3 проекти мають на меті забезпечення сільських доріг вуличним освітленням та 3 – спрямовані на часткове заміщення  електроспоживання соцобєктів.

 Очікувана їх вартість близько 3,0 млн.грн., з яких 1,9 млн. грн. підтримка Проекту, 894,0 тис. грн. – бюджетні кошти та понад 150,0 тис. грн. – внесок населення.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams

Migrants UA RU 720x90

vlasny-dim
Pidtrymka-agro

Patronat

propozycii

23022017042

Президент України

uryad portal

Урядова гаряча лінія

bezviz

verhovna rada

Центральна виборча комісія

Національне агенство України з питань державної служби

Верховний суд України

«Академія державного управління»

Derjava

rzum

banner

Національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної опереції

 Антикорупційний портал

Migrants UA RU 720x90

 bpd1

 dfsmsu

oblsapka2

OIzCZ

DiiNS

banner

TiP

ВЕБ-ПОРТАЛ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Офіційний сайт Косівської районної ради

Just

ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області

Сайт Косівської центральної районної лікарні

Івано-франківський обласний центр зайнятості

egovinfua 71x180

Офіційний сайт редакції газети Гуцульський край

Освітянський вісник (Інформаційно-методичний бюлетень РМК та відділу освіти Косівської РДА і Гуцульської освітянської ради)

Косів, Гуцульщина та Карпати

Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Косівська райдержадміністрація
у соціальних мережах
Сторінка Косівської РДА в мережі Фейсбук (Facebook) Сторінка Косівської РДА в мережі Твіттер (Twitter)