Легалізація зайнятості та заробітної плати – один з важливих факторів соціальної стабільності в суспільстві

1206201800612 червня 2018 року в приміщенні Тюдівської сільської ради за участі провідного фахівця відділу організації надання послуг роботодавцям Івано-Франківського обласного центру зайнятості Головко Лілії Віталіївни та фахівця з питань зайнятості ІІ категорії відділу взаємодії з роботодавцями Косівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Плитки Надії Петрівни відбувся семінар для роботодавців, на якому обговорювались основні питання, пов’язані з легалізацією зайнятості та заробітної плати – одного з важливих факторів соціальної стабільності в суспільстві.

Відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають  нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну заробітну плату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати у «конверті». Таким чином, роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, щоб мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Такі працівники стають повністю беззахисними перед роботодавцями. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично. Працівник не має ніяких доказів для підтвердження дійсного розміру своєї зарплати і трудового стажу. Офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до міського бюджету та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. Тому вирішувати цю проблему потрібно спільними зусиллями – як державі, так і самим працівникам.

12062018007Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися  на роботу за невигідними для себе умовами.

Суспільство має усвідомити, що легалізація зайнятості та заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.

Фахівець з питань зайнятості
відділу взаємодії з роботодавцями
Н.П. Плитка

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams