Легальна зайнятість – наша впевненість у завтрашньому дні!

14022019000На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційно мінімальнузаробітну плату, а решту зарплати–у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, щоб мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Через те, що величезні суми коштів виводяться «в тінь» держава втрачає десятки мільярдів гривень доходів до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються позбавленими соціальнихвиплат та соціальнихгарантій.

З метою підвищення обізнаності населення про всі негативні наслідки неофіційного працевлаштування, адже цифри неофіційних працівників є досить високими,  05 і 12 лютого 2019 року  Косівською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості було проведено засідання клубу  на тему: «Легальна зайнятість – наша впевненість у завтрашньому дні». Адже саме неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності.

14022019001Учасники заходу дізналися про особливості укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту та головні їх атрибути, переваги та недоліки.

Провідний фахівець з профорієнтації  Т. Романчич  наголосила про всі наявні актуальні вакансії. На засідання клубу були запрошені головний спеціаліст відділу праці УПСЗН Косівської РДА Л. Книшук та головний державний інспектор відділу з питань гігієни та експертизи умов праці Управління держпраці в Івано-Франківській області В. Соколовська, а також начальник відділу обслуговування громадян ОУПФУ В. Баричко, які  зазначили що питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли  погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин, та закликали всіх учасників бути відповідальними та добросовісними перед собою, суспільством та державою.

Провідний фахівець з профорієнтації
Т.М. Романчич

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams