Працюй легально – заробляй страховий стаж

05012018000У Косівській районній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості 4 січня проведений інформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість». Метою даного семінару є підвищення обізнаності населення про всі негативні наслідки неофіційного працевлаштування, адже цифри неофіційних працівників є досить високими.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну заробітну плату меншу за мінімальну заробітну плату, а решти зарплати – у «конверті». Таким чином роботодавці ухиляються від сплати податку.

05012018001

Лілія Іванишин наголосила на тому, що місце мають і такі випадки, коли працівники взагалі не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, щоб мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Внаслідок таких дій працівники залишаються позбавленими соціальних виплат та соціальних гарантій.

Погоджуючись на «тіньову зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Дуже важливо, відмітила Лілія Іванишин, що для реалізації своїх трудових прав найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних органів за захистом своїх конституційних прав.

Сьогодні кожен працівник сам мусить вирішувати, що є найголовнішим – жити одним днем, чи мати впевненість у завтрашньому дні та отримувати певні соціальні гарантії.

Підготувала
фахівець з питань зайнятості І категорії 
відділу надання соціальних послуг 
Косівської районної філії
Іванишин Лілія Іванівна

gartellin

Sluh

Біоетика

AV

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams