Світлана Онищук: Допомога людям з інвалідністю – обов’язок влади і кожного з нас

Вже 30 років на Івано-Франківщині функціонує громадська асоціація людей з інвалідністю, метою діяльності якої є допомога людям з інвалідністю, які перебувають у скрутних життєвих обставинах та потребують всебічної підтримки і сприяння у вирішенні соціальних і правових питань. Зазначимо, що асоціація налічує майже 40 тисяч людей.

З нагоди відзначення 30-річчя з часу заснування в обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулися урочистості, на які завітала голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

«Питання соціальної сфери є найскладнішими та потребують особливого підходу і уваги. Особливо це стосується людей з інвалідністю, котрим щоденно доводиться долати неабиякі труднощі, пов’язані із власним здоров’ям, можливістю вільного пересування, отриманням різного роду допомог, - зазначила керівниця області. - Обласна державна адміністрація надає всебічну допомогу людям з інвалідністю, сприяє роботі даної громадської асоціації, вирішує питання доступності та інклюзивності. Переконана, що інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація».

За словами Світлани Онищук, на Прикарпатті реалізовуються ряд державних і регіональних програм, спрямованих на соціальний захист населення, зокрема, для забезпечення рівного доступу та безбар’єрності. До прикладу, при спорудженні об’єктів соціальної сфери у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» облаштовують пандуси, встановлюють позначки зі шрифтом Брайля.

Варто додати, що асоціацією вже три десятиліття опікується її незмінний керівник – Ганна Гринів. За особистий внесок у розвиток даної галузі Івано-Франківщини Президент України присвоїв їй почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери».

Також під час урочистостей представників асоціації нагородили медалями «За заслуги перед Прикарпаттям» і почесними відзнаками та грамотами.

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams