2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Заходи, якіпроводять у Всесвітній день водно-болотнихугідьпокликаніпривернутиувагугромадськості та урядіврізнихкраїнсвіту до цінностіводно-болотнихугідь для підтриманнязбалансованого розвитку нашоїпланети.

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 169 країн –Договірних Сторін Конвенції.

Секретаріат Рамсарської конвенції визначив тему 2020 року: «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття». Цьогорічна тема – це унікальна можливість привернути увагу до біорізноманіття водно-болотних угідь та його стану, висвітлити чому біорізноманіття є важливим та сприяти діям щодо подолання його втрат. Відомо, що водно-болотні угіддя багаті біорізноманіттям і є середовищем існування для різноманітних видів рослин і тварин. Останні оцінки показують глобальне зниження біорізноманіття, при цьому водно-болотні екосистеми зникають утричі швидше ніж ліси. Вважається, що близько 40% світових популяцій рослин і тварин живуть і розмножуються у водно-болотних угіддях, деякі ендемічні види можуть жити лише в межах певних водно-болотних угідь, існування більшості видів риб та амфібій на певних стадіях життєвого циклу можливе лише у межах водно-болотних угідь. Водно-болотні угіддя є надзвичайно важливими територіями для птахів, зокрема для мігруючих водоплавних видів птахів. Секретаріат Рамсарської конвенції наголошує на важливості біорізноманіття водно-болотних угідь для продукування екосистемних послуг, зокрема наводяться приклади ролі водно-болотної рослинності у фільтрації та очищенні вод від забруднювачів, зв’язуванні і накопиченні вуглецю, захисті берегової лінії від ерозії та пом’якшенні впливу повеней або штормів, продукуванні будівельних матеріалів тощо. Крім того, водно-болотні угіддя використовуються для виробництва продуктів харчування рослинного та тваринного походження, від яких залежить добробут щонайменше одного мільярда людей у всьому світі. За приблизними підрахунками водно-болотні угіддя надають екосистем них послуг на 47 трильйонів доларів США щорічно.

На цей час зазначений Перелік включає 2 247 водно-болотних угідь загальною площею 215,051 млн. га. Серед них і наші 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля 770,545 тис. га.

З нагоди відзначення 2 лютого Всесвітнього дня водно-болотних угідь провести інформаційні кампанії, спрямовані на підвищення обізнаності представників органів державної влади та самоврядування, громадськості, шкільної та студентської молоді з питань необхідності збереження водно-болотних угідь.

Головний спеціаліст відділу агропромислового
розвитку та природних ресурсів
управління економічного розвитку,
торгівлі і туризму РДА
Олег Олійник

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams