Першоцвіти під захистом закону!

Тепла погода зими 2020 року сприяє передчасному розцвітанню першоцвітів, у зв’язку з чим Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області посилює контроль у галузі збереження червонокнижних об'єктів рослинного світу.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області та Косівська районна державна адміністрація кожного року з лютого до кінця травня проводить Всеукраїнську акцію "Первоцвіт". Мета акції - охорона рідкісних квітів та боротьба з їх незаконною торгівлею.

 Ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.

Традиція привозити із заміської прогулянки чи дарувати букетик квітів зробила свою справу: багато рослин вже важко знайти в їх природних місцезростаннях.

З метою організації заходів по охороні ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення, рослин, а також, рослин, занесених до Червоної книги України та попередження правопорушень у цій галузі в області щорічно проводиться операція „Первоцвіт". Іншими словами, відповідно до діючого законодавства, за порушення порядку придбання і збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України або за порушення вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

У зв’язку з цим працівникам лісової охорони необхідно вживати заходів щодо охорони рідкісних та зникаючих видів рослин в лісах. Громадянам бути свідомими і не губити декоративні дикоростучі рослини.         

 Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки, як природного комплексу, являючись їх невід'ємною частиною.

Заступник голови
районної державної адміністрації
Назарій Бойчук

gartellin

Sluh

radarr

Біоетика

Ласкаво просимо на Косівщину

Panorams