Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Світлана Онищук із керівниками ДСНС України та Міністерства охорони здоров’я взяла участь у виїзній нараді щодо ліквідації наслідків пожежі у Косівський ЦРЛ

Дата: 04.01.2022 12:19
Кількість переглядів: 226

Фото без описуЗа участю голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук, тимчасово виконуючого обов’язки голови ДСНС України Сергія Крука та першого заступника міністра охорони здоров’я України Олександра Комаріди у комунальному некомерційному підприємстві «Косівська центральна районна лікарня» відбулася виїзна нарада щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої пожежею.

Фото без опису

Учасники заходу оглянули відділення лікарні, де відбулося загорання, поспілкувалися із керівництвом медичного закладу і членами постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Як зазначила Світлана Онищук, Косівська ЦРЛ є однією із 26 медичних закладів області, які надають допомогу хворим на коронавірус. Тому, зважаючи на ситуацію, на сьогодні першочерговим завданням є відновлення роботи відділення.

«Для нас дуже важливо, щоб реанімаційне відділення Косівської лікарні працювало, – наголосила керівниця області. – За попередніми підрахунками на відновлення відділення нам необхідно понад сім мільйонів гривень. За ці кошти планується провести ремонтні роботи та придбати медичне обладнання».

Т.в.о. голови ДСНС Сергій Крук поінформував учасників про заходи, які вживалися рятувальниками у ході ліквідації НС.

Фото без опису

Так, головні зусилля вогнеборців, які були на місці події вже за 5 хвилин після виклику, зосереджувалися одночасно на двох напрямках – пошук і рятування людей, а також гасіння пожежі. Завдяки правильно визначеному вирішальному напрямку пожежу вдалося ліквідувати в тих розмірах, які вона набула на момент прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу, а це 55 м. кв. Рятувальниками із застосуванням захисних апаратів врятовано трьох хворих із реанімаційного відділення. Разом з тим, ще до прибуття підрозділів ДСНС, медперсоналом з небезпечної зони було виведено 12 хворих. Проте, на жаль, є і загиблі.

Сергій Крук додав, що пожежа класифікована як надзвичайна ситуація техногенного характеру місцевого рівня і запропонував вжити ряд додаткових комплексних заходів направлених на посилення протипожежного стану закладів охорони здоров’я та попередження загибелі людей. Йдеться, зокрема, про посилення контролю за експлуатацією медичного обладнання медперсоналом, а також про необхідність перевірити медичне устаткування, що використовується в закладах охорони здоров’я на предмет його безпечної експлуатації. Перевірку необхідно виконати спільно з облдержадміністраціями, підрозділами охорони праці та організаціями, які встановлюють медичне обладнання.

«На період свят потрібно збільшити кількість обслуговуючого медичного персоналу та провести їх додаткову підготовку до дій у разі виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій», – сказав доповідач.

Він також акцентував увагу присутніх на необхідності спрямувати кошти на фінансування заходів щодо усунення порушень у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Разом з тим, ДСНС будуть проведені додаткові інструктажі з посадовими особами закладів охорони здоров’я щодо дотримання вимог пожежної безпеки та практичні відпрацювання дій підрозділів та чергового персоналу при виникненні пожежі.

Своєю чергою Олександр Комаріда зазначив, що «кисень» останнім часом став топ-темою для всіх: це стосується і його постачання, і подачі. Трагедія, яка трапилася у Косівській ЦРЛ, повинна стати уроком для всіх медичних працівників та управлінців у галузі охорони здоров’я.

«Безпечне поводження з киснем має стати аксіомою, від якої не можна відходити», – підкреслив урядовець.

Він також додав, що найближчим часом для керівників медичних закладів будуть проведені навчання щодо безпечного поводження з киснем, щоб більше не допустити повторення такої ситуації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора