Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відділ «Косівське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

23 Січня, 2023 р., 13:20
Після запровадження воєнного стану Кабмін заборонив органам контролю здійснювати перевірки субʼєктів господарювання. Як сьогодні захистити права споживача й до яких інстанцій звертатися – пояснює заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.
27 Грудня, 2022 р., 10:11
21 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України було проголосовано за важливий документ, який безпосередньо стосується правового статусу учасників бойових дій, а саме  - змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014р. № 413. Ці зміни мають на меті привести у відповідність зазначену вище Постанову до удосконаленого законодавства України щодо захисту прав і законних інтересів військовослужбовців, представників Сил безпеки й оборони, які безпосередньо захищають Батьківщину від російського агресора.
22 Грудня, 2022 р., 16:23
Виникнення конфліктних ситуацій спонукує суспільство знаходити шляхи їх вирішення. Серед можливих варіантів подолання конфлікту і процедура медіації, яка все частіше використовується в Україні. Її суть полягає в участі посередника, який допомагає сторонам конфлікту налагодити  процес комунікації, проаналізувати ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли знайти той варіант рішення, який може задовольнити інтереси всіх учасників. Отож, що таке медіація і в чому особливість цієї процедури, розповідає заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Кирило Валько.
01 Грудня, 2022 р., 08:54
До сектору «Косівське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Світлана, з Миколаївщини. Жінка є внутрішньо переміщеною особою, яка фактично проживає в місті Косові.
01 Грудня, 2022 р., 08:53
Кого і за яких обставин можуть позбавити права на спадкування? Законодавство України передбачає можливість визнання потенційних спадкоємців негідними у випадку їх недоброчесної поведінки щодо спадкодавця і, відповідно, позбавлення  права на отримання  у спадщину будь-якого майна або грошових коштів. Якщо одного зі спадкоємців визнають негідним, його частку пропорційно ділять між іншими спадкоємцями.
25 Листопада, 2022 р., 10:06
Кого і за яких обставин можуть позбавити права на спадкування? Законодавство України передбачає можливість визнання потенційних спадкоємців негідними у випадку їх недоброчесної поведінки щодо спадкодавця і, відповідно, позбавлення  права на отримання  у спадщину будь-якого майна або грошових коштів. Якщо одного зі спадкоємців визнають негідним, його частку пропорційно ділять між іншими спадкоємцями.
27 Жовтня, 2022 р., 10:51
Війна внесла великі зміни у наше життя. І правoве пoле не сталo виключенням. У 2011 році почав діяти Закoн «Прo дoступ дo публічної інформації». Завдяки якому українці отримали право вимагати від органів влади публічну інформацію, а розпорядники таких відомостей повинні у встановлені терміни відповідати на запити осіб та оприлюднювати публічну інформацію на своїх ресурсах. Внаслідок збройної агресії російської федерації проти України розпорядникам довелося обмежити доступ до певних документів і даних. Це зроблено з метою захисту національних інтересів та територіальної цілісності нашої держави. Тож сьогодні розглянемо основні питання щодо доступу до публічної інформації в умовах воєнного стану. Детальніше про це розповість головний юрист сектору “Старосамбірське бюро правової допомоги” Самбірського місцевого центру з надання БВПД Уляна Виджак.
15 Вересня, 2022 р., 14:31
Законодавством України з метою забезпечення доступності та спрощення нотаріальної діяльності в умовах воєнного стану надано право командирам (начальникам) військових формувань (органів, установ) або іншій уповноваженій таким командиром (начальником) особі вчиняти певні нотаріальні дії. Так, вони мають право посвідчувати довіреності та заповіти військовослужбовців Збройних Сил України та інших утворених, відповідно до законів військових формувань, працівників правоохоронних спеціальних органів, органів цивільного захисту, які залучаються до стримування збройної агресії іноземної держави.
23 Червня, 2022 р., 15:15
Після вторгнення росії на територію України жителі нашої країни змушені покидати рідні домівки, близьких, евакуюватися у безпечніші регіони, переховуватися у бомбосховищах та всіма можливими способами захищати свої життя.
15 Червня, 2022 р., 08:42
Вторгнення російських військ на територію нашої країни спричинило появу великої кількості осіб, які були вимушені покинути свої домівки та переміститися до безпечних регіонів. Громадяни України, які виявили бажання надати безоплатно прихисток внутрішньо переміщеним особам (ВПО) можуть отримати від держави компенсацію витрат за тимчасове розміщення таких осіб, які перемістилися у період воєнного стану. Більш детально про те, хто має право на компенсацію витрат та куди необхідно звертатись, перелік необхідних документів та особливості її надання розповідає юристка Галицького бюро правової допомоги Ольга Гелемей.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора