Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Яблунові обговорили питання надання якісних послуг дітям з особливими освітніми потребами

Дата: 04.01.2022 15:29
Кількість переглядів: 220

Про права дітей з особливими потребами на здобуття освіти йшлося під час робочої зустрічі голови райдержадміністрації Наталії Кучми із Яблунівським селищним головою Юрієм Ковалем та директором Інклюзивно-ресурсного центру Яблунівської селищної ради Світланою Галяк.

Наталія Кучма, перебуваючи нещодавно із робочим візитом у Яблунівській територіальній громаді, ознайомилася із роботою установи, яка працює із дітьми з особливими освітніми потребами.

У розмові із Наталією Кучмою очільниця ІРЦ Світлана Галяк розповіла про заклад, мету та предмет його діяльності.

Як повідомляє Світлана Галяк, на даний час на обліку Інклюзивно-ресурсного центру знаходяться 78 дітей. Інклюзивне навчання організовано для 33 дітей, з яких для 26 дітей в закладах загальної середньої освіти та для 7 дітей в закладах дошкільної освіти. 11 дітей відвідують корекційно-розвиткові послуги. Всі спеціалісти ІРЦ є винятково педагогами, мають вищу освіту із тих спеціальностей, за якими працюють. Тут можна отримати послуги практичного психолога, вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога та вчителя-реабілітолога. Фахівці ІРЦ здійснюють системний кваліфікований супровід дітей на постійній основі.

Наталія Кучма високо оцінила роботу центру щодо організації інклюзивного навчання для дітей з такими потребами.

Довідково. Інклюзивно-ресурсний центр Яблунівської селищної ради утворено у 2019 році з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної, загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної освіти, фахової передвищої та інших закладах освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їхнього системного кваліфікаційного супроводу.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю ІРЦ Яблунівської селищної ради співпрацює та обслуговує  Космацьку громаду.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора