Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Калуші відкрили центр соціально-психологічної постраждалим від домашнього насильства

Дата: 27.01.2022 13:49
Кількість переглядів: 534

У середу, 26 січня, в Калуші відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статі. Це тимчасовий притулок для жінок і дітей, які зазнали домашнього або гендерно зумовленого насильства. На облаштування центру виділено державну субвенцію в розмірі близько 574 тис. грн.

У відкритті взяли участь заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, депутат обласної ради Надія Левконович, голова РДА Жанна Табанець, обласна координаторка руху «Зе!Жінки» Олена Гринів, Калуський міський голова Андрій Найда, працівники соціальних служб.

Основним завданням денного кризового центру є забезпеченням постраждалих місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування та надання необхідної допомоги. Також постраждалі від домашнього насильства зможуть отримати послуги психолога чи юрисконсульта та ін.

У денному кризовому центрі створені всі необхідні умови для комфортного перебування: ремонт, меблі, побутова техніка. Тут можна отримати прихисток від кривдників на період до 10-ти днів. Приміщення влаштовані для дев’яти осіб – шести дорослих і трьох дітей (тільки для жінок з дітьми).

Учасники заходу ознайомилися з досвідом Калуської громади у сфері розбудови місцевої системи протидії домашньому насильству, зокрема презентували роботу відповідних спеціалізованих служб, довідалися про перелік послуг, які надаються постраждалим, алгоритмами взаємодії з іншими задіяними установами та організаціями.

«Дуже важливо, що ця тема перестала бути забороненою. Про насильство говорять, з ним борються, а постраждалі звертаються за допомогою, щоб захистити свою гідність і, подекуди, й життя. Але кожен має зрозуміти, що насильство в будь-яких проявах – неприпустиме. Тільки так ми зможемо викорінити це ганебне явище у нашому суспільстві. Створення спеціалізованих служб надання допомоги та захисту постраждалим – першочергове завдання, яке є пріоритетом на всіх рівнях державної влади, і особливо – на місцевому», – наголосила заступниця голови ОДА Людмила Сірко.

У виставковій залі в Калуші також відбулося відкриття виставки, присвяченої протидії домашньому насильству.

Нагадуємо! Для отримання кваліфікаційної інформації, психологічної та правової підтримки, а за потреби й екстрене реагування поліції запрацювала Національна гаряча лінія за номером 1547 в цілодобовому режимі на всій території України.

Фото виставки за посиланням.

Більше фото кімнати кризового реагування доступно за посиланням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора