Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Фінансовий контроль: рекомендації суб’єктам декларування до підготовки чергового етапу електронного декларування у 2022 році

Дата: 31.01.2022 10:27
Кількість переглядів: 356

Фото без описуГоловним спеціалістом – уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції сектору з питань правової роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації  Євдокією Ватаманюк  для посадових осіб Косівської районної державної адміністрації проведено семінар на тему: «Фінансовий контроль – рекомендації суб’єктам декларування до підготовки чергового етапу електронного декларування у 2022 році».

На початку заходу присутнім було нагадано, що з 01 січня 2022 року розпочнеться черговий етап електронного декларування в Україні.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відбувається відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон). Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов’язані щорічно до 1 квітня  шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК)  подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Фото без описуОсоби, уповноважені на виконання функцій держави, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Особа, яка претендує на зайняття посади пов’язаної з виконанням функцій держави, до призначення або обрання на відповідну посаду, подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, за минулий рік.

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

У разі виявлення у поданій декларації недостовірних відомостей після семиденного строку суб’єкт декларування може звернутись до НАЗК через персональний електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки.

Вказана інформація буде врахована НАЗК при проведення повної перевірки декларації відповідного суб’єкта декларування.

У разі притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ній недостовірних відомостей суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

Фото без описуКрім того, під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, які набули чинності 01 грудня 2021 року та пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства, а саме:

  • нова форма декларації: https://bit.ly/3E6RPK4;
  • порядок подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: https://bit.ly/3lkqe0J;
  • оновлений порядок повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті: https://bit.ly/3rqiSMW.

НАЗК не лише оновило вищевказані форми, але ще й затвердило Порядок заповнення декларації (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0987-21#n19), який закріплено на офіційному веб-сайті Косівської районної державної адміністрації «Запобігання проявам корупції».

Вперше у декларантів з’явилася повноцінна заюстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації.

НАЗК на своєму веб-сайті постійно доповнює та актуалізує інформацію, яка може стати корисною для заповнення та подання декларації.

Також на сайті НАЗК для суб’єктів декларування розміщенні текстові роз’яснення щодо заповнення декларацій, рекомендації щодо роботи з Реєстром, а також інша корисна інформація, яка стане в нагоді при заповненні декларації.

Наголошуємо, що перед початком роботи з Реєстром декларацій потрібно переконатися у наявності необхідної інформації для заповнення декларації, а саме:

  • перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави;
  • перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису (ЕЦП) для роботи з Реєстром (зберігайте Ваш ключ ЕЦП, пароль від нього, а також адресу електронної поштової скриньки, з якою Ви зареєстровані у Реєстрі, та пароль від неї у захищеному місці).

Виконавши запропоновані дії, Ви завчасно підготуєтесь до чергового етапу декларування, чим полегшите собі роботу з Реєстром.

У разі отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром декларацій необхідно звернутися за електронною адресою support@nazk.gov.ua або заповнити форму зворотнього зв’язку на веб-сайті НАЗК.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора