Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Прикарпатті формуються загони територіальної оборони області

Дата: 15.02.2022 16:07
Кількість переглядів: 843


Фото без описуПитання завдань і заходів, визначених Законом України «Про основи національного спротиву» та необхідних для підготовки і ведення територіальної оборони в Івано-Франківській області розглянули сьогодні під час щотижневої наради в ОДА.

Командир бригади територіальної оборони, підполковник Юрій Копадзе доповів, що, відповідно до згаданого закону, з 1 січня цього року в області сформовані 8 військових частин територіальної оборони.

Наразі підрозділи територіальної оборони області працюють у штатному режимі, проведено уточнення документів щодо їхнього забезпечення матеріально-технічними запасами, озброєнням і технікою. Облаштовуються пункти постійної дислокації, кімнати зберігання зброї, чергових служб, режимно-секретних органів.

Загони територіальної оборони укомплектовуються особовим складом, проводиться рекламно-агітаційна робота для залучення до таких загонів резервістів. За словами військового, особливих вікових обмежень щодо вступу до загонів тероборони немає. Громадяни України, чоловіки і жінки, віком від 18 до 57 років можуть укласти угоду на службу у резерві.

Серед іншого йшлося й про забезпечення захисту населення області у захисних спорудах цивільного захисту від факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та дії засобів ураження в умовах ускладнення воєнно-політичної ситуації.

За словами начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимира Стебницького у фонді захисних споруд на сьогодні є 790 захисних споруд, в тому числі – 112 сховищ, та 678 протирадіаційних укриттів, з яких 78 % готові або обмежено готові до використання за призначенням. У них може укритися 107,6 тис. осіб. Наявні також 937 найпростіших укриттів (підвали, підземні стоянки) загальною місткістю 198,3 тис. осіб (18 % населення області).

Разом з тим, для укриття прикарпатців можуть бути використані понад 200 тисяч підвальних та інших заглиблених приміщень у приватних садибах, переважно в сільських населених пунктах, загальною місткістю понад 700 тис. осіб (64% населення області).

Наявність фонду захисних споруд дає можливість укрити майже 100% населення області, зазначив посадовець.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора