Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мобілізація в умовах воєнного стану

Дата: 16.03.2022 11:25
Кількість переглядів: 1962

Фото без опису
Вумовах воєнного стану, який діє на території України з 24 лютого, окремої актуальності набуває питання проведення загальної мобілізації.

15 березня на брифінгу-роз’ясненні «Все про мобілізацію в умовах воєнного стану» головний спікер - начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач відповів на найпоширеніші питання, зокрема:

Кого в першу чергу мобілізують? Чи відправляють одразу на передову?

У першу чергу комплектування військових частин проходить за рахунок резервістів першої черги, а також резервістів, які уклали контракт про проходження військової служби у військовому резерві. Такі категорії громадян були направлені безпосередньо до військових частин і не потребували додаткової військової підготовки.

Решта категорій громадян також залучається до мобілізації. Громадяни, які раніше проходили військову службу і мають досвід на певних посадах, також можуть бути направлені безпосередньо до військових частин. А громадяни, які раніше не проходили військову службу, але підлягають мобілізації, в обов’язковому порядку направляються до навчальних центрів ЗСУ, де пройдуть відповідну підготовку, і лише після того їх направляють до виконання завдань з оборони в бойові військові частини https://bit.ly/3Jg0vR2.

Чи потрібно внутрішньо переміщеним особам ставати на облік?

Так, потрібно. У зв’язку із активними бойовими діями сотні тисяч громадян були вимушені покинути свої домівки. Такі військовозобов’язані громадяни, які підлягали мобілізації, кожен на своїй території в обов’язковому порядку мають стати на військовий облік за місцем фактичного перебування. https://bit.ly/3ibbHCE

А що із строковою військовою службою на період мобілізації?

На період мобілізації призов на строкову військову службу не проводиться.

Загалом проходження строкової служби на період воєнного часу нічим не відрізняється від мирного часу. Але зазначу, що військовослужбовці строкової служби, як правило проходять військову службу в частинах забезпечення та тилових частинах. https://bit.ly/3N2Z4Yy

Повне відео брифінгу:


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора