Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Небезпечна рослина - борщівник Сосновського

Дата: 01.06.2022 14:20
Кількість переглядів: 221

Фото без опису
Протягом останніх років набуває поширення дуже небезпечна, отруйна і дикоросла до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см багаторічна рослина - Борщівниик Сосновського .

Основними місцями його розвитку є не оброблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо. На жаль, борщівник Сосновського не є бур’яном та карантинною рослиною, це кормова культура, але враховуючи темпи розповсюдження та шкоду, яку він завдає людині за безпосереднього контакту, його неодмінно необхідно знищувати.

При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються.

Заходи боротьби з борщівником Сосновського :

      Способи боротьби із небезпечною рослиною не є складні. З урахуванням того, що розмножується вона виключно насінням, потрібно не допускати появи квітконосів. Пам’ятайте, що навіть на скошеній рослині насіння має здатність дозрівати. Борщівник на обійсті викопують (тільки в щільному одязі і в гумових рукавичках). Викопування товстих коренів добре допомагає в знешкодженні рослин на городі.

     Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи: механічне та  хімічне (використання гербіцидів) знищення.

Для того, щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово підкошувати паростки, що відростають.  Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті.

      Ефективніший метод боротьби — хімічний. Внесення зареєстрованих в Україні гербіцидів, проводиться при висоті рослинин  до 10-20 см навесні або після підкошування.  

За даними Прикарпатської дослідної станції найкращий ефект дає застосування бакової суміші гербіцидів «Зернодар з нормою витрати препарату 0,04 кг/га + Чистопол в.р.к. з нормою витрати препарату 10 л/га + Хлібодар  з нормою витрати 1,5 л/га + ПАР Корона  з нормою витрати 0,4 л/га.» Витрата робочої рідини 300 л/га.

      Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли зацвівша рослина скошена. Причому насіння може прорости в ґрунті навіть через 10-12 років!

 Боротьба буде ефективною, коли проводиться одночасно в усій зараженій місцевості.

 

Чого не слід  допускати  знищуючи зарості борщівника Сосновського:

- скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів;

- застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди;

- під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла;

- скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці без скидання купи і спалювання;

- не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати   квіти, фотографуватись тощо.

Державний  інспектор
Держпродспоживслужби
в Івано-Франківської області
Дмитро Заячук


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора