Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПОН на ринку газу Прикарпаття: що потрібно знати клієнтам ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут»

Дата: 20.06.2022 10:00
Кількість переглядів: 331


З 1 травня побутових клієнтів ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» було автоматично переведено до «постачальника останньої надії» (ПОН). Функцію ПОН виконує ГПК «Нафтогаз України». Наразі населення отримує газ за пільговою ціною від ГПК «Нафтогаз України».

У зв’язку з останніми подіями, чимало споживачів не розуміють, на які рахунки необхідно сплачувати за отриманий енергоресурс.

Варто зазначити, що комерційні банки отримують інформацію щодо нарахувань за комунальній послуги, у тому числі за спожитий природний газ, напряму від постачальників цих послуг. Вся інформація, яка завантажується у банківський додаток, є верифікованою. Якщо споживач отримав рахунок від ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут», це означає, що він має заборгованість перед компанією, яку необхідно погасити.  

Незважаючи на те, що споживача обслуговує інша компанія, угода про обслуговування з попереднім постачальником залишається чинною, поки клієнт повністю не розрахується за спожитий газ. До того часу він отримуватиме рахунки від двох постачальників — від попереднього з наявним боргом, і від нового з розрахунками за спожитий газ у попередньому місяці.

Як пояснив директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів, якщо споживач, у зв’язку зі скрутною ситуацією, не може зробити погасити борг одразу – можна підписати договір реструктуризації.

«Станом на 30 квітня побутові клієнти ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» заборгували компанії за спожитий газ понад 911 мільйонів гривень. Наразі до боржників не застосовуємо будь-які штрафні санкції. Однак люди повинні усвідомити, що вони повинні сплатити за отриманий ресурс. У нас, як постачальника, залишається право стягнути заборгованість у судовому порядку. Щоб уникнути перспектив судових позовів та втрати субсидій, краще вирішувати питання у переговорному процесі», – зазначив він.

Також в компанії спростували інформацію про банкрутство. На сьогодні керівництво ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» продовжує вести перемовини щодо закупівлі для населення природного газу за пільговою ціною.

Одночасно ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» сумлінно виконує свої зобов’язання з забезпечення енергоносіями юридичних осіб.

«Незважаючи на воєнний стан, в Україні функціонує ринок енергоресурсів, вони вільно закуповуються нами за ринковими цінами і реалізуються юридичним особам. Запроваджені Кабінетом Міністрів України обмеження в сегменті постачання газу населенню жодним чином не впливають на роботу ТОВ ”Івано-Франківськгаз збут” у бізнес-сегменті», – відзначив Юрій Пилипів.

Про можливість постачання ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» природного газу населенню буде повідомлено додатково.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора