Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В облдержадміністрації обговорили проблемні питання надання допомоги внутрішньо переміщеним особам

Дата: 12.07.2022 19:11
Кількість переглядів: 424

Фото без опису
Забезпечення довготривалого перебування внутрішньо переміщених осіб на Прикарпатті, підготовка до проживання в осінньо-зимовий період 2022-2023 років, організація нового житла та побуту для людей, які і надалі вимушені покидати місця проживання через бойові дії чи руйнацію будинків – такі проблемні питання обговорили сьогодні в ОДА під час робочої наради з представниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, яку провела заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.

Посадовиця поінформувала про можливості залучення різноманітних грантових програм від міжнародних донорів для забезпечення потреби у бойлерах, генераторах, побутовій техніці, матрацах, ліжках, проведенні ремонтних робіт приміщень тощо. Також ішлося про порядок компенсаційних виплат, передбачених Постановою КМУ від 11 березня 2022 року № 261 «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації центральним органам виконавчої влади та місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення в умовах воєнного стану тимчасово переміщених осіб» та зміни, які планує внести Уряд задля відшкодування плати за комунальні послуги юридичним чи фізичним особам.

Фото без опису«Питання забезпечення довготривалим житлом ВПО, особливо у зимовий період, є основним викликом для нас сьогодні, - зазначила Людмила Сірко. - Наша зустріч покликана визначити вашу позицію щодо можливості розмістити у конкретних закладах жінок із дітьми, які будуть і надалі приїжджати в наш край, полишаючи місця свого постійного проживання. Зима не за горами, тому хочу почути конструктивні пропозиції щодо поселення людей».

Практично усі присутні керівники 17-ти дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які представляли райони області та різні форми власності, висловили готовність приймати переселенців. Від початку війни вони вже прихистили чималу кількість ВПО та забезпечили їм місце роботи. Зараз у цих закладах оздоровлюються діти тимчасово переміщених осіб та полеглих героїв України. Одностайною була і думка щодо доцільності забезпечення їх централізованим харчуванням та теплом взимку.

Фото без описуФото без опису

Досягнуто домовленостей про те, що найближчим часом до обласної військової адміністрації буде надано узагальнену інформацію щодо конкретних потреб, кількості місць для розміщення ВПО, вартості проживання та можливостей того чи іншого закладу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора