Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як виплачується пенсія за вислугу років медичним працівникам

Дата: 14.07.2022 17:27
Кількість переглядів: 207

Фото без опису
До територіальних органів Пенсійного фонду України звертаються пенсіонери з числа одержувачів пенсії за вислугу років, призначеної як медичним працівникам, із повідомленнями про прийняття їх на військову службу з призначенням на посади в заклади охорони здоров’я системи Міністерства оборони України.

 

Відповідно до ч. 4 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію.

Час проходження військовослужбовцями військової служби на посадах лікарів та середнього медичного персоналу зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, за Переліком закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, затверджених наказом Міністерства оборони України від 23 березня 2017 року № 168.

З урахуванням зазначеного, виплата призначеної пенсії за вислугу років особам на період проходження ними військової служби припиняється. Водночас при припиненні виплати пенсії за вислугу років розглядається питання щодо можливості та доцільності переведення особи із пенсії за вислугу років на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Крім того, Мінсоцполітики повідомило, що на сьогодні опрацьовується проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей пенсійного забезпечення для окремих категорій осіб та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування під час воєнного стану», яким передбачається врегулювати питання щодо виплати призначеної пенсії за вислугу років.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора