Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Для відкриття лікарняного дистанційно вагітним українкам за кордоном не потрібно перебувати на обліку в Україні

Дата: 18.07.2022 11:39
Кількість переглядів: 348

Фото без опису
На гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я України продовжують надходити дзвінки на зразок: українка на першому триместрі вагітності спостерігається в іншій країні, куди виїхала через війну, і планує там народжувати. Як отримати лікарняний в Україні? І чи потрібно для цього бути на обліку в Україні?

Як уже повідомлялося, МОЗ врегулював процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українців, які через російську військову агресію виїхали за кордон. Відповідні зміни було внесено до наказу №1066.

Власне, згадані зміни стосуються в тому числі і жінок, які виїжджали вагітними або ж дізналися про свою вагітність вже за кордоном. Про те, як отримати медичну допомогу в країні перебування, в тому числі і в період вагітності, можна дізнатися тут. З 30-го тижня вагітності жінка має право на формування листка непрацездатності і, як результат, отримання соціальних виплат від нашої держави. Для вагітних українок, які нині перебувають за кордоном, не має значення чи перебували вони на обліку — за умови підтвердження своєї вагітності з 30 тижня лікар сформує МВТН. 

«На час воєнного стану ми дозволили лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Щоб і надалі гарантувати вагітним українкам право на фінансову допомогу від держави. Як це виглядає на практиці? На 30-ому тижні вагітності жінка має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, надіслати медичні документи з останнього обстеження в країні перебування і заявити про бажання сформувати МВТН. Цей МВТН може сформувати і сімейний лікар, з яким у жінки укладена декларація. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого лікаря, який має доступ до ЕСОЗ», — нагадує заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Далі лікар на підставі наданих іноземних медичних документів створить медичний запис про вагітність, що перебігає за медичного супроводу лікаря за кордоном, на їх підставі в 30 тиждень вагітності буде сформовано МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.  

Серед інших найпоширеніших запитань: як отримати лікарняний під час війни загалом та як отримати виплату за листком непрацездатності. Відповіді та алгоритм дій, про які вже йшлося, за посиланням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора