Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Норми мовного закону, які набули чинності з 16 липня 2022 року, в розрізі книговидання та книгорозповсюдження

Дата: 18.07.2022 19:24
Кількість переглядів: 195

Фото без опису
Відповідно до підпункту 1 пункту 7 розділу прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» з 16 липня 2022 року вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відтепер Уповноважений із захисту державної мови має право притягнути до адміністративної відповідальності:

- За порушення використання державної мови під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в актах, діловодстві та документообігу в органах державної влади, в установах та організаціях, інших суб'єктах господарювання державної і комунальної форм власності.

Ці порушення тягнуть за собою накладення штрафу від 3 400 грн до 6 800 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

- За порушення вимог застосування державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження, а саме в разі якщо частка книжкових видань державною мовою у загальній кількості назв книжкових видань, наявних у продажу в кожній книгарні або іншому закладі, що здійснює книгорозповсюдження, становити менше 50 відсотків.

Ці порушення тягнуть за собою накладення штрафу від 3 400 грн до 5 100 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Ця вимога не поширюється на книгарні, які здійснюють розповсюдження книжкових видань винятково офіційними мовами Європейського Союзу, державною мовою та/або словників та розмовників з іноземних мов, підручників з вивчення іноземних мов, а також спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України відповідно до закону, а також на видавничу продукцію, видану кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів чи національних меншин України за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

- За порушення застосування державної мови в сфері друкованих засобів масової інформації, а саме в разі, якщо друковані засоби видаються та /або розповсюджуються іншими, ніж державна мовами та не дотримано умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається та/або розповсюджується тираж цього видання державною мовою.

Ці порушення тягнуть за собою накладення штрафу від 6 800 грн до 8 500 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

За повторне протягом року вчинення порушення з числа вищезазначених, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, передбачено накладення штрафу у розмірі від 8 500 грн до 11 900 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора